Przed policją wskoczył na półkę

Za pierwszym razem na terenie nieczynnej stacji paliw w gminie Sawin, policjantom razem z funkcjonariuszami celno-skarbowym, znaleźli nielegalne automaty do gry. Trzy dni później w tym samym miejscu – i niecodziennych okolicznościach – zatrzymali poszukiwanego listem gończym.

W poniedziałek z pomieszczenia nieczynnej stacji paliw, o czym piszemy obok, mundurowi wynieśli nielegalne automaty do gry. Zaraz potem dowiedzieli się, że obiekt ten jest również kryjówką 29-letniego chełmianina, którego szukają od grudnia 2019 roku. Najpierw za mężczyzną wydane były nakazy doprowadzenia, aż wreszcie w grudniu 2020 roku sąd wydał list gończy. 29-latek jest poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności oraz mieniu.

W czwartek (7 stycznia) kryminalni pojechali sprawdzić tę informację. Na miejscu zastali dwie osoby, które wprowadziły ich w zakamarki budynku stacji.

– Mundurowi, przeszukując kolejne pomieszczenia, odnaleźli poszukiwanego, który schował się przed funkcjonariuszami na półce regału sklepowego zasłoniętej innymi meblami – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Wyciągnięty zza regałów sklepowych 29-latek został zatrzymany, a niedługo potem doprowadzony do zakładu karnego. (pc)