Przed sąd za krzywdę niewinnych

Rzekomo były to tylko „dwa piwa”, ale badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Pijany kierowca rozjechał dwóch chłopców, którzy jechali rowerami po chodniku.

Do Sądu Rejonowego w Chełmie trafił akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi P. z gm. Chełm. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Na początku października ub. r. pijany P. wsiadł za kierownicę swojej toyoty. Jadąc po zmroku przez Żółtańce-Kolonię (było już po godz. 21), zobaczył auto żony. Kobieta wracała do domu, a pijany mąż zaczął ją wyprzedzać. Uderzył w jadących chodnikiem młodych rowerzystów z Żółtaniec i Pokrówki (16 i 19 lat). 45-latek nie zatrzymał się, by sprawdzić, co stało się z chłopcami. Odjechał, ale zaraz stracił panowanie nad pojazdem i kilkadziesiąt metrów dalej staranował ogrodzenie Dworku Pan Tadeusz, przy czym uszkodził auta weselników.

Ofiary pijackiego rajdu Grzegorza P. odniosły ciężkie obrażenia w wypadku. Jednego z chłopców helikopter przetransportował do lubelskiego szpitala. pc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here