Przedłużają ul. Dywizjonu 303

Do końca sierpnia zmieniona jest organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic: Dywizjonu 303, Kunickiego i Wyścigowej. Ma to związek z budową przedłużenia ul. Dywizjonu 303 i modernizacją sieci ciepłowniczej.


Przedłużenie ul. Dywizjonu 303 ma połączyć ul. Kunickiego z ul. Wrotkowską. Półtorakilometrowy odcinek będzie miał po dwa pasy w obu kierunkach. Ulica ma być częścią tzw. obwodnicy śródmiejskiej. Budowa wiąże się jednak z utrudnieniami dla kierowców.

Na czym będzie polegać tymczasowa organizacja ruchu? Zakłada wyłączenie lewego pasa do skrętu z ul. Dywizjonu 303 w ul. Kunickiego. – Od poniedziałku, 13 sierpnia, wyłączone są już zatem dwa z czterech pasów na wylocie z Dywizjonu 303. Pas do jazdy na wprost przez skrzyżowanie jest wyłączony od czasu wprowadzenia ograniczeń na ul. Wyścigowej i ul. Wojennej – tłumaczy Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. Mówiąc prościej: jeśli ktoś chce skręcić w lewo z Dywizjonu 303 w Kunickiego, ma do dyspozycji tylko jeden pas. Z Dywizjonu 303 można też skręcić w prawo w kierunku centrum, ale nie można pojechać prosto, w kierunku Wyścigowej.

Zmiany obejmą również krótki fragment ul. Kunickiego. Wyłączony będzie lewy pas jezdni w kierunku ul. Zemborzyckiej. GR