Przedłużyli Narodowe Czytanie

Piątek (19 listopada) w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie upłynął pod hasłem „Moralności pani Dulskiej”. Młodzi aktorzy dali z siebie wszystko i znakomicie wczuli się w role. Ich interpretację szkolnej lektury można obejrzeć w Internecie.

Utwór autorstwa Gabrieli Zapolskiej został w tym roku odczytany w ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji narodowego Czytania. Z tej okazji kadra i podopieczni ZWiPPP nr 1 postanowili zaprezentować Dulską na scenie, aby przybliżyć lekturę również młodszym uczniom szkoły.

– Kompletowanie obsady i organizowanie prób w dzisiejszej dobie pandemii nie było zbyt proste, ale zaangażowanie i wytrwałość młodych aktorów wszystko przezwyciężyły – mówią z dumą organizatorzy wydarzenia.

Dzięki inscenizacji udało się wprowadzić widzów w atmosferę epoki. Dodatkowo premiera powiązana została z tegorocznymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Film z uroczystości i „czytania Dulskiej” przez młodych aktorów-amatorów dostępny jest w Internecie.

– Wszystkich serdecznie zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę na Facebooku, gdzie umieściliśmy nagranie. Jest ono dowodem na to, że świetne teksty literatury polskiej nawet po wielu latach są aktualne i dają aktorom oraz widzom mnóstwo przyjemności – podkreślają organizatorzy wydarzenia. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here