Przedsiębiorcze dzieciaki

W realizację projektu ,,Przedsiębiorcze dzieciaki” włączyło się m.in. Przedszkole nr 54

Nawet 200 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym może objąć pilotażowy projekt związany z nauką przedsiębiorczości. Zorganizuje go miasto Lublin wspólnie z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS, Fundacją Banku Millenium oraz kilkoma lubelskimi firmami.


Celem projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” jest przekonanie maluchów, że kreatywność i pasja mogą w przyszłości przekuć się na wymarzone biznesy. – Chodzi nam o przedsiębiorczość, ale kojarzoną nie tylko z ekonomią. Zajęcia będą odbywały się w placówkach oświatowych, a projekt potrwa do maja – mówi Małgorzata Chojak z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS. To uczelnia odpowiada za rekrutację, ale na ten moment szczegółów nie znamy.
Na koniec młodzi będą eksperymentować z założeniem swojej firmy. Nauczą się też, jak radzić sobie ze stresem. Poznają biznesplan i zdobędą wiedzę o biznesie w Lublinie.
– Projekt powstał ze zwykłej potrzeby wskazanej na uczelniach – mówi Honorata Kępowicz-Olszówka z Wydziału Strategii Obsługi Inwestorów lubelskiego ratusza.
Przychylnym okiem na pomysł patrzy prezydent miasta. – Chcemy zaszczepiać w najmłodszych lublinianach odwagę do realizacji własnych celów i marzeń. Tych postaw trzeba uczyć od wieku dziecięcego. Sukcesy biorą się z ciężkiej pracy. Liczymy, że program pilotażowy otworzy nową możliwość edukacji – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Na stronach miasta i uczelni pojawią się też materiały dydaktyczne i pomoce do realizacji programu w zainteresowanych placówkach oświatowych.
– Bardzo cieszy nas, że możemy pomóc przedszkolakom zrozumieć podstawowe pojęcia świata finansów – mówi Iwona Jastrzębska, prezes Fundacji Banku Wolności.
Zajęcia potrwają do 10 czerwca. Podsumowanie przewidziano na jesień. Jeśli pomysł się sprawdzi, będzie zapewne kontynuowany z jeszcze większym rozmachem.
Bieżące ustalenia można tymczasem śledzić pod adresem przedsiebiorczedzieciaki.lublin.eu. CH

Partnerami projektu są takie lubelskie firmy, jak Intrograf, Pszczółka, Europiek, Lubella, Apis. W planach są warsztaty „Finansowy elementarz”, prowadzone przez Fundację Bank Millennium dla (dzieci w wieku 4-6 lat), kolejne warsztaty finansowe koordynowane będą przez Narodowy Bank Polski przy ul. Chopina 6 (dzieci 7-10 lat). Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów ratusza wspólnie z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS zrealizują warsztaty dla nauczycieli i studentów biorących udział w projekcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here