Przedszkolaki recytowały Brzechwę i Tuwima

W Klubie Osiedlowym „Przyjaźni” dzieci z kilku lubelskich przedszkoli (nr 28, 34, 42, 44) recytowały wybrane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała m.in. „Spóźnionego słowika”, „Kotka”, „Murzynka Bambo” i „Okulary” Tuwima oraz znane wiersze Brzechwy: „Na Wyspach Bergamutach”, „Mucha”, „Tańcowała igła z nitką”, „Pomidor”, „Żaba”, „Żuk”, „Koziołeczek” oraz „Ślimak”.
– Dzieci zachwyciły śmiałością obcowania ze sceną oraz pamięciowym opanowaniem tekstów literackich – cieszy się Anna Wnuk-Przegalińska, nauczycielka z Przedszkola nr 42, która wraz z koleżankami Moniką Charmas, Anną Kołodziej i Patrycją Pydyś zorganizowała Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorskiego „Brzechwa i Tuwim Dzieciom”.
Z uwagą, zaciekawieniem i nieskrywaną radością występom przedszkolaków przyglądała się Celina Stasiak, prezes lubelskiego oddziału ZNP i radna Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Anna Szwedo, zastępca prezesa lubelskiego oddziału ZNP.
Wiele emocji podczas przeglądu wzbudził także występ… nauczycielek recytujących „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

To już kolejne wydarzenie w tym roku, które z inicjatywy lubelskiego Przedszkola nr 42 odbyło się w osiedlowym klubie. W kwietniu i maju na łamach naszego tygodnika relacjonowaliśmy Międzyprzedszkolny Przegląd Przyśpiewek Ludowych „Na ludową nutę” oraz Międzyprzedszkolny Przegląd Tańców Ludowych „Hop, bęc, dana, dana”. KB