Przedszkolaki trafią na ul. Kwarcową

Część przedszkolaków od września przeniesie się z ZS nr 13 przy ulicy Berylowej do lokalu w bloku przy ul. Kwarcowej 34 (zaznaczony czerwoną linią)

Część dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 88 w Zespole Szkół nr 13 przy ul. Berylowej zostanie od września przeniesiona do wynajętego przez miasto lokalu przy ul. Kwarcowej. Sale zwolnione przez przedszkolaków przy ul. Berylowej pozwolą zapewnić bardziej komfortowe warunki nauczania w obleganej Szkole Podstawowej nr 58.

Miasto poszukiwania lokalu na filię Przedszkola nr 88 rozpoczęło wiosną. Na zaproszenie do składania ofert odpowiedział tylko jeden chętny. Urzędnicy właśnie ogłosili, że złożona oferta spełnia postawione przez miasto warunki – dotyczy pomieszczeń w budynku przy ul. Kwarcowej 34 o łącznej powierzchni 255,38 m2, co pozwala na umieszczenie tam trzech grup przedszkolnych.

– Negocjacje w sprawie warunków najmu zakończyły się pomyślnie, a projekt umowy przekazano stronom do uzgodnienia. W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy najmu. Zgodnie z projektem umowy strony przystąpią do przekazania lokalu od 16 sierpnia, aby przedszkole rozpoczęło działalność przy ul. Kwarcowej od 1 września – dodaje Joanna Stryczewska z biura prasowego UM Lublin.

Do czasu podpisania umowy miasto nie zdradza ustalonej stawki czynszu. Wiadomo natomiast, że umowa ma zostać zawarta na trzy lata tj. do 31 sierpnia 2025 r. z możliwością wcześniejszego rozwiązania.

Marek Kościuk