Przedszkolne wyjście awaryjne

W Przedszkolu nr 58 przy ul. Radzyńskiej też wszystkie miejsca są już zajęte

W Lublinie dobiega końca rekrutacja do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych działających w szkołach podstawowych. Urzędnicy zakończyli właśnie tzw. rekrutację uzupełniającą. Choć w sumie w placówkach pozostało jeszcze blisko 300 miejsc, to w niektórych rejonach ich brakuje. Na Węglinie Południowym tak bardzo, że miasto chce awaryjnie wynająć lokal w rejonie ulicy Berylowej i od wrześnie uruchomić dodatkowe przedszkole dla 75 dzieci.


– Największym zainteresowaniem cieszyły się przedszkola przy ul. Berylowej (nr 88), ul. Onyksowej (nr 85), ul. Dożynkowej (nr 89), ul. Wyścigowej (nr 22), ul. Błękitnej (nr 35), ul. Zakopiańskiej (nr 37), ul. Żelazowej Woli (nr 75), ul. Zygmunta Augusta (nr 84), ul. Woronieckiego (nr 87), ul. Samsonowicza (nr 78) oraz oddziały przedszkolne w SP nr 33 przy ul. Pogodnej – informuje Izolda Boguta z Urzędu Miasta Lublin.

Rodzice, których dzieci nie dostały się do wymarzonych placówek otrzymali od miasta propozycję zapisu do tych, gdzie pozostały wolne miejsca. Czas na decyzję mają do czwartku, 15 lipca. Zapisy na pozostałe po rekrutacji miejsca nie będą już jednak prowadzone centralnie, ale bezpośrednio w placówkach przez ich dyrektorów.

Na dziś w przedszkolach pozostaje w sumie 291 wolnych miejsc, ale w wielu placówkach nie ma ich już w ogóle, albo pozostały pojedyncze miejsca. Po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miejsc jest jeszcze w przedszkolach: przy ul. Kruczej (24 miejsca), ul. Kaczeńcowej (11 miejsc), ul. Mieszka I (16 miejsc), ul. Pana Balcera (14 miejsc), ul. Kustronia (14 miejsc), ul. Rzeckiego (16 miejsc), ul. Langiewicza (14 miejsc), ul. Snopkowskiej (20 miejsc), ul. Gościnnej (17 miejsc), ul. Zachodniej (15 miejsc), ul. Nadbystrzyckiej (12 miejsc) oraz oddziałach przedszkolnych w podstawówkach przy ul. Balladyny (15 miejsc), ul. Radości (13 miejsc), ul. Nałkowskich (16 miejsc) i ul. Biedronki (49 miejsc).

Ponad 20 miejsc jest także w prywatnych przedszkolach „Akademia Poziomkowa” przy ul. Siewnej i „Piotruś Pan” przy ul. Młodej Polski. Obydwie placówki funkcjonują na zasadach przedszkoli publicznych.

Rodzice z Węglina mają problem

Deficytu miejsc dla przedszkolaków w tym rejonie miasta nie rozwiązało otwarcie przed rokiem supernowoczesnego i jednego z największych w Lublinie Zespołu Szkół nr 13 przy ul. Berylowej, w skład którego weszło Przedszkole nr 88 dla 300 dzieciaków. Podczas tegorocznej rekrutacji chętnych było o wiele więcej niż miejsc. Miasto zdecydowało się więc na uruchomienie od września dodatkowej placówki w tym rejonie. Właśnie ogłosiło, że szuka lokalu o pow. ok. 300 m2 z możliwością utworzenia 3 oddziałów przedszkolnych dla 75 dzieci i urządzenia placu zabaw. Na oferty czeka do 23 lipca, a umowa najmu obowiązywać ma trzy lata. Marek Kościuk, ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here