Przez wieki w dwie minuty

Unia Film Festival, doroczny konkurs dla młodzieży na najlepszy film krótkometrażowy, organizowany przez III LO w Lublinie, w tym roku będzie poświęcony historii unii lubelskiej i jej znaczenia dla Polski i Europy.


W III LO im. Unii Lubelskiej od poniedziałku do piątku (18-22 marca) przygotowano wiele bezpłatnych atrakcji dla młodzieży. Poniedziałek, 18 marca, to dzień wielkiego konkursu filmowego, który rozpocznie się w szkole przy placu Wolności (sala nr 13) o godzinie 12.00. We wtorek zaplanowano dwa warsztaty animacji poklatkowej: 12.00 – dla młodzieży i 15.30 – dla nauczycieli.

Środa to konkurs dla uczniów „Unii”, którzy tego dnia mogą przyjść do szkoły w filmowym przebraniu. W czwartek „Akcja balon”– ci, którzy najlepiej wygłoszą przed kamerą wylosowany cytat z filmu otrzymają balon z logo UFF 2019. Piątek to dzień przeglądu twórczości filmowej uczniów III LO.

Filmowy tydzień stanowi przygotowanie do głównego konkursu. Etiudy pod tytułem „Unia Lubelska mostem do przyszłości” mogą trwać maksymalnie 2 minuty – technika wykonania dowolna. Zgłoszenia należy przesyłać do 4 kwietnia 2019 r. Film należy umieścić na portalu youtube lub vimeo i przesłać do niego link na adres uff2011@wp.pl, podając imię i nazwisko, datę urodzenia, kontakt mailowy i telefoniczny oraz nazwę szkoły lub ośrodka kultury, który reprezentuje uczestnik.

Zwycięski filmik nagrodzony Nagrodą Główną zostanie wyświetlony podczas gali finałowej Unia Film Festival 2019, która odbędzie się 17 kwietnia 2019 w Centrum Kultury w Lublinie.

Emilia Kalwińska