Przy okazji się nie da

Realizowana z udziałem funduszy unijnych budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej cieszy mieszkańców Zemborzyc i Gminy Głusk, ale proszą oni, by miasto rozszerzyło nieco zakres planowanej inwestycji i zadbało, by wiązała się ona z możliwie najmniejszymi utrudnieniami w ruchu i działalności lokalnego przedsiębiorcy. – Wykonanie dodatkowych prac nie jest możliwe – odpowiada Ratusz, ale deklaruje, że zadba o to, by remont był jak najmniej uciążliwy.

W imieniu mieszkańców interpelację w tej sprawie złożył wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, Leszek Daniewski.

– Przebudowa pętli autobusowej u zbiegu ulic Osmolickiej i Prawiednickiej wraz z remontem odcinka drugiej z tych ulic cieszy mieszkańców, bo m.in. uporządkuje ruch autobusów w tym miejscu i da możliwość utworzenia miejsc parkingowych dla pasażerów, ale ich zdaniem remont ulicy Prawiednickiej powinien być przeprowadzony na całym jej odcinku tj. od ul. Osmolickiej do skrzyżowania z drogą na Osmolice – pisze radny Leszek Daniewski. – Obecny stan nawierzchni tej ulicy jest fatalny, o czym miał okazję przekonać się pan prezydent Artur Szymczyk podczas spotkania w terenie, a w najgorszym stanie jest ok. 100-metrowy fragment ulicy na odcinku od pętli do mostu na Bystrzycy, w pobliżu którego znajduje się bardzo popularny obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy „Bar Pod Pstrągiem” ze stawami hodowlanymi, łowiskiem i placem zabaw dla dzieci oraz pomosty służące kajakarzom do przenoszenia kajaków przez jaz.

Jak podkreśla radny w sezonie turystycznym prowadzący do tego miejsca odcinek ulicy Prawiednickiej jest bardzo uczęszczany przez pieszych, rowerzystów i kierowców i dla poprawy bezpieczeństwa należałoby wykonać chodnik, oświetlenie i poszerzyć jezdnię oraz pobocze, by umożliwić parkowanie samochodów. Daniewski prosi również prezydenta, by miasto zadbało, by prowadzone przy budowie pętli prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i prowadzone w sposób jak najmniej utrudniający przejazd ulicą Prawiednicką oraz dojazd do ośrodka „Pod Pstrągiem”.

– Rozpoczynający się właśnie sezon i znoszenie obostrzeń związanych z pandemią dają jego właścicielom możliwość „dźwignięcia się” po długim okresie braku dochodów w związku z zamknięciem lokalu gastronomicznego i łowiska – wskazuje Daniewski. – Stąd tak ważne, aby przebudowa pętli i prace remontowe były prowadzone w sposób jak najmniej utrudniający przejazd ulicą Prawiednicką oraz dojazd do tego obiektu.

Odpowiadając radnemu, wiceprezydent Artur Szymczyk zapewnił, że miasto postara się, by remont był jak najmniej uciążliwy, ale co do pozostałych postulatów nie miał już dobrych wiadomości. – Remont na całym odcinku ul. Prawiednickiej i wykonanie pozostałych prac wskazanych w interpelacji, nie jest na razie możliwe do wykonania, ponieważ wychodzi poza zakres zaplanowanej przebudowy i wymaga zabezpieczenia dodatkowych środków – wyjaśnia wiceprezydent. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here