Przy ul. Metalurgicznej powstanie gigantyczny, ekologiczny mural

Zwycięski projekt wymalowany zostanie na ścianie hali Ekopaku przy ul. Metalurgicznej (wizualizacja)

Z inicjatywy firmy Ekopak, na jednej z hal przy ul. Metalurgicznej w Lublinie, powstanie ekologiczny mural. Ekologiczny, bo jego tematyka ma być związana z recyklingiem, ale także dlatego, że organizator konkursu rozważa do jego namalowania użycie specjalnych farb, które pochłaniają zanieczyszczenia z powietrza.

Firma na swojej stronie internetowej www.ecopack.com.pl ogłosiła właśnie konkurs na projekt takiego muralu. – Niedawno przeprowadziliśmy się do nowej siedziby, mieszczącej się w strefie przemysłowej Lublina.

To jedna z hal wchodzących niegdyś w skład odlewni Ursusa. Ponieważ zajmujemy się od lat pozyskiwaniem surowców z odpadów i przykładamy bardzo dużą wagę do edukacji ekologicznej i ochrony środowiska naturalnego, więc postanowiliśmy na jednej ze ścian wykonać mural – mówi Paweł Suszek, członek zarządu Ekopak Sp. z o.o.

Mural, który powstanie, będzie jednym z największych w Polsce. Ściana ma prawie 82 metry długości i 9 metrów wysokości. Pokryta jest blachą trapezową. Znajduje się przy ul. Metalurgicznej 9b, gdzie mieści się siedziba spółki.

Mural ma nawiązywać do ekologii, procesów związanych z pozyskiwaniem surowców z odpadów oraz ochroną środowiska.

Termin nadsyłania projektów mija 30 kwietnia.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł (brutto) oraz wykona mural na wschodniej elewacji hali przy ul. Metalurgicznej 9b. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here