Przybliżanie sztuk pięknych

Muzeum Ziemi Chełmskiej chce przybliżyć chełmianom historię sztuki. Rozpoczyna się cykl niezwykłych wykładów. Pierwsze z nich już 25 lutego.

Muzeum Ziemi Chełmskiej przygotowało cykl wykładów z zakresu historii sztuki. Będą się one odbywać w ostatni wtorek każdego miesiąca o godzinie 15.30 w budynku muzeum przy ulicy Lubelskiej 55. Spotkania o sztuce będą mieć charakter przekrojowy, a do każdego z wykładów przygotowana została prezentacja multimedialna, bogato ilustrująca omawiane zagadnienia z obszaru sztuk pięknych.

W ramach wystąpień omówione zostaną tak popularne gatunki jak pejzaż, portret, autoportret, martwa natura, czy malarstwo o charakterze nieprzedstawiającym pokazane na przykładzie różnych odmian abstrakcji. W odniesieniu do naszej sztuki zaprezentowane zostanie rodzime malarstwo historyczne, jak również malarstwo Młodej Polski. Wykłady prowadzić będą historycy sztuki – pracownicy merytoryczni Działu Sztuki Współczesnej i Galerii 72 chełmskiego muzeum.

Spotkania będą miały charakter otwarty, a do udziału w nich zaproszeni są uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich, nauczyciele, a także wszyscy zainteresowani chełmianie. Najbliższe spotkanie zatytułowane „Akt kobiecy w sztuce. Od Wenus z Willendorfu po akty Jerzego Nowosielskiego” już 25 lutego br. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here