Przybywajcie po pracę

Już w najbliższy wtorek, 21 marca, na terenie Targów Lublin przy ul. Dworcowej, w godz. 9.30 – 14.00 odbędzie się czternasta edycja największych w regionie Targów Pracy. To niepowtarzalna okazja do poznania lubelskiego rynku pracy, zapotrzebowania na zawody oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. Wejście na imprezę jest bezpłatne.
Targi Pracy to największe tego typu cykliczne wydarzenie w województwie lubelskim i jednocześnie jedno z najstarszych i największych w kraju. Z roku na rok inicjatywa przyciąga coraz więcej pracodawców i poszukujących zatrudnienia. Głównym organizatorem już tradycyjnie jest Miejski Urząd Pracy w Lublinie. Na targach można znaleźć nie tylko oferty pracy, ale również informacje, jak zdobyć dofinansowanie na założenie własnej działalności. Na miejscu obecni będą również eksperci, którzy pomogą napisać CV czy list motywacyjny, a także będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.
Organizatorzy przewidują także konkursy. Będzie to np. konkurs na najciekawsze stoisko wystawiennicze, które wybiorą odwiedzający, sami biorąc udział w losowaniu nagrody.
Podczas zeszłorocznej edycji zaprezentowało się 135 wystawców, oferując ponad 1000 ofert pracy. Targi odwiedziło ok 10 000 osób. Podczas tegorocznej imprezy te rekordy zapewne zostaną pobite. Joanna Niećko