Przyda się spotkanie

Droga ekspresowa S12 w dużej części ma przebiegać przez gminę Kamień. Po publikacji wizualizacji sporo mieszkańców zgłosiło się do gminy z pytaniami dotyczącymi tej inwestycji.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy w „Nowym Tygodniu” o tym, że na ukończeniu jest koncepcja programowa budowy S12 Piaski – Dorohusk. W tym roku ma być ogłoszony przetarg na wyłonienie firm, które wybudują całą trasę. Jej przebieg jest zatwierdzony, nie podlega zmianom i można go zobaczyć w Internecie. Właściciele działek, obok których będzie przebiegała trasa ekspresowa, mogą jeszcze zgłaszać do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie swoje uwagi.

Chodzi głównie o drogi dojazdowe do pól i nieruchomości, czy umiejscowienie zjazdów z dróg serwisowych. Zmianie mogą jedynie ulec rozwiązania usprawniające obsługę lokalnego ruchu. Trasa ekspresowa ma przebiegać w dużej części po terenie gminy Kamień (poza zabudowaniami) przez: Ignatów, Ignatów Kol., Rudolfin, Pławanice, Majdan Pławanicki i prowadzić przez tereny rolnicze.

S12 przetnie obecną drogę powiatową Olenówka – Kol. Kamień. W tej sprawie z przedstawicielami gminy Kamień kontaktowało się ostatnio sporo mieszkańców, którzy w tej okolicy mają działki rolne. Mają pytania odnośnie m.in. kwestii ewentualnych wykupów fragmentów ich działek pod tę inwestycję.

– W związku z tym będę wnioskował o to, aby przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie spotkali się z naszymi mieszkańcami i odpowiedzieli na nurtujące ich pytania – mówi Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień.

Informację na temat budowy S12, w tym plany sytuacyjne dotyczące gminy Kamień, zamieszczono na stronie internetowej gminy Kamień. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here