Przydałyby się azyle

Trwa przebudowa odcinka ul. Lubelskiej przylegającego do budowanej Galerii Chełm. Chełmianie zwracają uwagę, że dobrze byłoby, aby przy okazji powstały także azyle dla pieszych na przyjściach.

– O potrzebie budowy tych azyli, ale też lepszej, bezpieczniejszej organizacji ruchu na wjeździe w ulicę Synów Pułku była mowa na zebraniach rady osiedla, więc dlaczego tych postulatów nie uwzględniono w projektach? – pyta nasz Czytelnik. – Zapytałem o to w ratuszu, ale urzędnicy mówią, że takich prac nie obejmowało pozwolenie na budowę.

W UM Chełm potwierdzają, że nasz Czytelnik przyszedł do magistratu w sprawie azyli.

– Pan rozmawiał z dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju, która wyjaśniła mu, że projekt przebudowy fragmentu ulicy Lubelskiej, zgodnie z warunkami wydanymi w styczniu 2018 r. przez Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie, własnym kosztem i staraniem opracował inwestor „Galerii Chełm” – mówi Damian Zieliński z Biura Prasowego UM Chełm. – Na obecnym etapie inwestycji nie ma możliwości ingerencji w prawomocne pozwolenie na budowę. Projekt dotyczący inwestycji uzgadniał w 2018 roku Zarząd Dróg Miejskich. Został przyjęty bez uwag 30 lipca 2018 roku. Nie znalazły się zapisy dotyczące budowy „azylu dla pieszych”.

Ale naszego Czytelnika to nie satysfakcjonuje.

– W tym miejscu jest niebezpiecznie, dzieci chodzą do szkoły, a ruch zwiększy się jeszcze, gdy otworzą galerię. Nie sztuka kłaść nowe nakładki, ale ważne, aby poprawiać bezpieczeństwo uczestników ruchu. To urzędnicy powinni dopilnować tych kwestii – mówi nasz rozmówca. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here