Przydybali na granicy

Warty 120 tysięcy złotych Volkswagen Arteon stanął na parkingu straży granicznej. Na próbie wywozu na Ukrainę kradzionego auta funkcjonariusze SG z Dorohuska nakryli 27-letniego mężczyznę.

Piątek, 13 listopada, okazał się wyjątkowo pechowy dla 27-letniego obywatela Ukrainy. Tego dnia, wczesnym rankiem, mężczyzna stawił się do odprawy na przejściu granicznym w Dorohusku.

– Mężczyzna próbował wyjechać z Polski na Ukrainę samochodem marki Volkswagen Arteon. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż pojazd o szacunkowej wartości 120 tysięcy złotych jest poszukiwany jako utracony na terytorium Niemiec. Samochód został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego i zwolniono – informuje por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG.

To kolejny zatrzymany na granicy w Dorohusku kradziony samochód. Tylko w tym roku mundurowi odzyskali ponad 160 poszukiwanych pojazdów oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości ponad 13 mln zł. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here