Przygotowali, zagłosowali, wygrali

Dzięki własnej inicjatywie i zgłoszeniu projektu do Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy ulicy Przepiórczej już niedługo będą mogli dojeżdżać do swoich domów wyasfaltowaną ulicą

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie przystępuje do realizacji kolejnych projektów, które wywalczyli sami mieszkańcy w ramach lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Remontowane będą ulice m.in. w dzielnicach Głusk, Tatary i Sławin.


Jedną z lokalnych ulic, którą pokryje asfaltowy dywanik będzie gruntowa dziś ul. Przepiórcza, która przejdzie remont na odcinku od ul. Głuskiej do posesji nr 8e. W ramach tego samego kontraktu nowa kostka zostanie ułożona na zniszczonych chodnikach wzdłuż ul. Sieciecha. Pojawi się na niej również wyniesione przejście dla pieszych w formie progu zwalniającego. Wszystkie prace będą realizowane w ramach projektu D-76 „Poprawienie infrastruktury ul. Przepiórczej i ul. Sieciecha w dzielnicy Głusk”. Miastu udało się już wybrać wykonawcę dla tego zadania. Zrealizuje je Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina za cenę ponad 226 tys. zł.

Lubelskie KPRD złożyło również najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu na przebudowę tzw. sięgacza odchodzącego od ul. Gospodarczej między budynkami nr 14 i nr 16, na Tatarach. W tym wypadku prace nie ograniczą się do wymiany wykruszonych krawężników i sfatygowanego asfaltu. Jezdnia zostanie bowiem dodatkowo poszerzona, kosztem nieużywanego chodnika znajdującego się po jej północnej stronie. Wartość zadania to ok. 248 tys. zł.

Pojawił się za to spory problem z wykonaniem projektu D-41 „Remontujemy ulice na Sławinie – ul. S. Sempołowskiej”. Inwestycję wyceniono na 350 tys. zł, a jedyna oferta jaka wpłynęła na przetarg, PRD Lubartów S.A., opiewała na ponad 492 tys. zł i urzędnicy unieważnili całe postępowanie. Przetarg powinien zostać wkrótce powtórzony z nadzieją na korzystniejsze propozycje zainteresowanych firm. Przypomnijmy, że zaplanowano tu wymianę krawężników, asfaltu na jezdni i chodników. W miejscu starych popękanych płytek miała się pojawić nowa kostka brukowa. Autor zwycięskiego projektu w jego uzasadnieniu pisał o potrzebie sporych inwestycji w infrastrukturę drogową dzielnicy Sławin, a ul. Sempołowskiej miała pójść „na pierwszy ogień”.  Marek Kościuk