Przygotowują niezwykłą wystawę

Już niebawem w Wojsławicach powstanie Ośrodek Kultury i Tradycji Pożarnictwa. Będzie się mieścił w odnowionym budynku OSP. Przygotowania do jego otwarcia idą pełną parą. Powstaje także tematyczna wystawa, a władze gminy zachęcają mieszkańców, aby wsparli ją swoimi pamiątkami.

– Aktualnie trwa wyposażanie Ośrodka. Przygotowywana jest również wystawa historyczna. Dlatego zwracam się do mieszkańców z apelem o przekazywanie zdjęć, dokumentów i innych pamiątek dotyczących jednostek OSP i strażaków. Jeśli ktoś chce zatrzymać oryginały, to zrobimy kopie. Z góry dziękuję i liczę, że a wystawa będzie wyjątkowa, bo będzie udziałem strażaków, ich rodzin i mieszkańców – napisał ostatnio na swoim profilu na Facebooku wójt Wojsławic, Henryk Gołębiowski.

Zbiórka strażackich pamiątek cały czas trwa. Można je przynosić do Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki lub do Urzędu Gminy. – Mamy już sporo ciekawych rzeczy, ale wciąż zbieramy kolejne – mogą to być zdjęcia, stare dokumenty, medale. Pewne archiwalia udało nam się również znaleźć w urzędzie gminy. Dotyczą m.in. tego, jak straż funkcjonowała w okresie zaborów – mówi wójt.

Zebrane materiały zostaną zaprezentowane podczas otwarcia OKiTP, ale dziś władze gminy nie wiedzą jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi. Uzależnione jest to od rozwoju sytuacji związanej z pandemią.(kw)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here