Przyjdź na bezpłatne zajęcia

W wakacje nikt nie może się nudzić, dlatego SKENDE, centrum handlowe mieszczące się przy Al. Spółdzielczości Pracy, organizuje kreatywne zajęcia dla dzieci. Miłośnicy sztuki miejskiej z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Czekają na nich bezpłatne warsztaty deskorolkowe oraz tworzenia graffiti.


W każdy poniedziałek lipca w godzinach od 15 do 17 w mini skate parku na terenach zielonych przed centrum handlowym Jacek Harasimiuk, zwany „Rdzawym Jacem”, poprowadzi zajęcia nauki jazdy na deskorolce. Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z deskorolką, jak również do tych, które chciałyby podszkolić swoje umiejętności.

Z kolei w każdy czwartek lipca odbędą się bezpłatne warsztaty graffiti, na których od 15 do 17 można będzie zgłębić techniki malarskie typowe dla street artu. Powstaną tu prawdziwe graffiti i inne dzieła stworzone m.in. przy pomocy szablonów i kolorowych sprayów. W zajęciach udział mogą wziąć dzieci, ale także i młodzież.

Rysunki powstaną na specjalnej ścianie, która w pogodnie dni będzie ustawiona przed torem rowerowym na zewnątrz centrum, a w przypadku deszczu w środku, w przestrzeni „Małe Miasto”.