Przyjechał do pracy i kraść

Na 900 zł straty oszacowała 34-letnia mieszkanka powiatu łukowskiego, która w jednym z lokali rozrywkowych w Okunince straciła torebkę wraz z portfelem, dokumentami i gotówką. Policjanci nie mieli problemu z namierzeniem złodziejaszka, bo jego wyczyn uwieczniła kamera monitoringu.

– Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy pełnili służbę w Okunince zatrzymali sprawcę kradzieży torebki, w której znajdował się portfel, dokumenty karty bankomatowe, pieniądze i inne przedmioty – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Do kradzieży doszło w weekend (27/28 lipca) w jednym z lokali rozrywkowych w Okunince.

34-letnia mieszkanka powiatu łukowskiego oszacowała straty na 900 zł. Bardzo szybko po zgłoszeniu policjanci ustalili sprawcę kradzieży, którego zarejestrowały kamery monitoringu. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, który pracował w Okunince.

W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kradzieży i zobowiązał się do naprawienia wyrządzonej szkody. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Szymańska. (bm)