Przyłącz się do wielkiego sprzątania

Tak wyglądała ubiegłoroczna akcja we Włodawie

Polskie rzeki są piękne, a z nich najpiękniejszy jest dziki i wciąż nieujarzmiony ręką melioranta Bug. Niestety, na jego brzegach zalega mnóstwo śmieci. Teraz nadarza się okazja, by je posprzątać. To za sprawą akcji Czysta Rzeka, w której udział zapowiedziało mnóstwo ludzi, a do tego grona dołączyć może każdy.

Operacja Czysta Rzeka 2020 to ogólnopolska akcja sprzątania brzegów rzek, a także bezpośredniej okolicy sąsiadującej z rzeką. Projekt jest organizowany w oparciu o lokalne sztaby, które zgłaszają chęć udziału na zasadach wolontariatu. Organizatorzy sztabów otrzymują niezbędne wyposażenie (worki i rękawice) oraz koszulki i workoplecaki (dzieci), a także materiały promocyjne i komplet materiałów informacyjnych. W ramach projektu szefowie sztabu organizują zabranie przez lokalne samorządy lub operatorów zgłoszonych kontenerów po zakończeniu sprzątania.

Zwieńczeniem akcji jest podsumowanie rezultatów działania oraz spotkanie uczestników, które organizuje każdy ze sztabów lokalnych. W głównym sztabie Operacji Rzeka na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim 2 maja 2020 r. planuje się wieczór podsumowujący akcję. W tej części wydarzenia ogłoszone zostaną wyniki projektu oraz przedstawione plany na przyszłość.

Do akcji można dołączyć na dwa sposoby: założyć własny sztab lub dołączyć do już istniejącego w Twojej okolicy. Rejestracja odbywa się on line za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej. Zgłoszenia sztabów są możliwe do 22 kwietnia. Sztab założyć może każdy, wymagane jest jedynie, by taka osoba ukończyła 18 lat.

Tylko w samej Włodawie, głównie dzięki Inicjatywie LWL, zarejestrowano już kilka oddzielnych sztabów. Powstały one też w Świerżach i Rudzie-Hucie, a w planach są kolejne. Jeśli chcecie dołączyć do akcji, koniecznie śledźcie stronę www.operacjarzeka.pl. Tam znajdziecie nie tylko mapę wszystkich sztabów, ale też wszystkie aktualności związane z operacją. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here