Przyłbice od PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przekazała 800 przyłbic ochronnych, powstałych dzięki urządzeniom Centrum Studiów Inżynierskich. To wsparcie dla nauczycieli szkół z Chełma i regionu.

Dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, przekazał przyłbice Dorocie Cieślik, wiceprezydent Chełma, a także Arkadiuszowi Kwiecińskiemu, dyrektorowi chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie. Przyłbice trafią do nauczycieli szkół z Chełma i okolic. Zostały one wyprodukowane dzięki inicjatywie rektora chełmskiej PWSZ, przy wykorzystaniu aparatury i urządzeń Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich.

– Walka z Covid 19 jest wielkim wyzwaniem dla całego społeczeństwa, a grupą szczególnie narażoną na zachorowania jest grupa pracowników oświaty – mówi A. Tofil, prof. PWSZ w Chełmie. – W sytuacji, gdy najmłodsi uczniowie wrócili już do szkół, a w marcu najprawdopodobniej powrócą maturzyści i uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej, jest to szczególnie ważne. Przyłbice zostały wyprodukowane z wykorzystaniem wysoko wydajnej technologii wtrysku tworzywa do specjalnie zaprojektowanej wspólnie z Politechniką Lubelską i wykonanej w naszej uczelni formy.

Pomysł rektora chełmskiej PWSZ wykorzystania do produkcji przyłbic wydajnych wtryskarek zyskał zainteresowanie rektora Politechniki Lubelskiej.

– Dzięki współpracy między naszą uczelnią a Politechniką Lubelską wyprodukowane przyłbice mogą chronić zarówno pracowników naszej uczelni, Politechniki Lubelskiej, jak również nauczycieli całego województwa lubelskiego – mówi rektor PWSZ w Chełmie. – To dla nas bardzo ważne, by móc służyć całej społeczności lokalnej, a szczególnie wspierać nauczycieli w zapewnieniu im bezpiecznych warunków pracy.

Inicjatywę wsparły zaprzyjaźnione z chełmską uczelnią firmy PPMB S.A. Niemce oraz Dziedzik POSM Solution z Chełma. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here