Przyrodniczy finalista

Adam Wolski do konkursu przygotowywał się pod okiem Teresy Chlebio

Piątoklasista ze szkoły podstawowej w Sawinie został finalistą należącego do najtrudniejszych i najbardziej liczących się na II etapie edukacyjnym wojewódzkiego konkursu przyrodniczego. Do rywalizacji ze starszymi uczniami Adama przygotowywała nauczycielka przyrody i biologii, Teresa Chlebio.

Adam Wolski jako jedyny reprezentował Szkołę Podstawową w Sawinie w trzecim i ostatnim etapie konkursu przyrodniczego, zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty, który odbył się 6 marca w Lublinie. A konkurencja była ogromna. Do ostatniego etapu przystąpiło aż 103 uczniów i to w większości starszych od Adama – szóstoklasistów. Zakres wiedzy, którą musiał przyswoić uczeń sawińskiej szkoły, znacznie wykraczał poza materiał przewidziany dla jego wieku.
– Dobry wynik nie byłby możliwy, gdyby nie postawa Adama, który potraktował konkurs jako wyzwanie i już od września rozpoczął dodatkową, systematyczną pracę – podkreśla T. Chlebio, która przygotowywała Adama do konkursu.
Do sukcesu przyczynili się także rodzice, którzy wspierali syna i w czasie wolnym, podczas ferii, przywozili do szkoły na zajęcia. Adam już deklaruje start w przyszłorocznym konkursie. (bf)