Pszczółka z nowym p.o. prezesa

Robert Rudnicki

Aleksander Batorski nie jest już prezesem Fabryki Cukierków Pszczółka w Lublinie. Rada nadzorcza firmy w poniedziałek powierzyła pełnienie obowiązków prezesa spółki Robertowi Rudnickiemu, od września ubiegłego roku członkowi zarządu lubelskiej firmy. Jednocześnie podjęto decyzję o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu. Pisemne zgłoszenia będą przyjmowane do 9 sierpnia.


– Mamy nowoczesną fabrykę, świetny produkt, teraz moim głównym zadaniem będzie poszerzenie sieci sprzedaży tak, żeby „Pszczółka” mogła z powodzeniem konkurować z innymi producentami słodyczy – mówi Robert Rudnicki, p.o. prezesa zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka.

Rudnicki ma 20-letnie doświadczenie handlowe, w szczególności na rynku słodyczy. Z powodzeniem tworzył i organizował działy sprzedaży, z powodzeniem wprowadzał nowe produkty i marki na rynek.

W branży FMCG rozpoczął pracę w 1998 roku. W Hortex Holding S.A., liderze w Polsce w produkcji oraz sprzedaży soków i napojów owocowych, został kierownikiem zespołu sprzedaży. Był m.in. menadżerem do spraw sprzedaży w firmie Gellwe, czołowym producencie deserów, ciast i dodatków do pieczenia oraz spółce Vitax Foods, liderze na rynku herbat owocowych i syropów, dystrybutorze herbat Tetley.

W latach 2005-2014 pracował na stanowisku regional sales manager w Perfetti Van Melle, producenci tak znanych wyrobów, jak Mentos czy lizaki Chupa Chups, gdzie odpowiadał za sprzedaż grupy w całej Polsce.

W 2014 roku Robert Rudnicki rozpoczął pracę w jednym z największych polskich przedsiębiorstw na rynku FMCG – Krajowej Spółce Cukrowej S.A. jako zastępca dyrektora Departamentu Handlu ds. Sprzedaży Produktów Grupy był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie jak również wdrożenie jednej wspólnej oferty handlowej spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej KSC S.A. oraz za koordynację i realizację rocznych planów sprzedaży spółek należących do grupy Krajowej Spółki Cukrowej S.A..

W latach 2015-2017 objął kierownicze stanowisko w firmie Roshen Europe, gdzie z sukcesem, jako osoba odpowiedzialna za polski rynek, wprowadzał do dystrybucji słodycze tego dużego koncernu.

Od września 2017 roku jest członkiem zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka.

Jest absolwentem Politechniki Białostockiej.