Pszczółka z nowym p.o. prezesa

Robert Rudnicki

Aleksander Batorski nie jest już prezesem Fabryki Cukierków Pszczółka w Lublinie. Rada nadzorcza firmy w poniedziałek powierzyła pełnienie obowiązków prezesa spółki Robertowi Rudnickiemu, od września ubiegłego roku członkowi zarządu lubelskiej firmy. Jednocześnie podjęto decyzję o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu. Pisemne zgłoszenia będą przyjmowane do 9 sierpnia.


– Mamy nowoczesną fabrykę, świetny produkt, teraz moim głównym zadaniem będzie poszerzenie sieci sprzedaży tak, żeby „Pszczółka” mogła z powodzeniem konkurować z innymi producentami słodyczy – mówi Robert Rudnicki, p.o. prezesa zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka.

Rudnicki ma 20-letnie doświadczenie handlowe, w szczególności na rynku słodyczy. Z powodzeniem tworzył i organizował działy sprzedaży, z powodzeniem wprowadzał nowe produkty i marki na rynek.

W branży FMCG rozpoczął pracę w 1998 roku. W Hortex Holding S.A., liderze w Polsce w produkcji oraz sprzedaży soków i napojów owocowych, został kierownikiem zespołu sprzedaży. Był m.in. menadżerem do spraw sprzedaży w firmie Gellwe, czołowym producencie deserów, ciast i dodatków do pieczenia oraz spółce Vitax Foods, liderze na rynku herbat owocowych i syropów, dystrybutorze herbat Tetley.

W latach 2005-2014 pracował na stanowisku regional sales manager w Perfetti Van Melle, producenci tak znanych wyrobów, jak Mentos czy lizaki Chupa Chups, gdzie odpowiadał za sprzedaż grupy w całej Polsce.

W 2014 roku Robert Rudnicki rozpoczął pracę w jednym z największych polskich przedsiębiorstw na rynku FMCG – Krajowej Spółce Cukrowej S.A. jako zastępca dyrektora Departamentu Handlu ds. Sprzedaży Produktów Grupy był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie jak również wdrożenie jednej wspólnej oferty handlowej spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej KSC S.A. oraz za koordynację i realizację rocznych planów sprzedaży spółek należących do grupy Krajowej Spółki Cukrowej S.A..

W latach 2015-2017 objął kierownicze stanowisko w firmie Roshen Europe, gdzie z sukcesem, jako osoba odpowiedzialna za polski rynek, wprowadzał do dystrybucji słodycze tego dużego koncernu.

Od września 2017 roku jest członkiem zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka.

Jest absolwentem Politechniki Białostockiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here