Pszczółki użądliły Artego

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin zrewanżowały się bydgoskiemu Artego za porażkę przed własną publicznością w inauguracyjnym spotkaniu Basket Ligi Kobiet i wygrały wyjazdowy mecz rundy rewanżowej 63:58!
W odróżnieniu od pierwszego spotkania obu zespołów losy sobotniej potyczki ważyły się do ostatniej kwarty. O ile na początku października Artego wygrywało do przerwy już różnicą 17 punktów (42:25), o tyle teraz na tablicy wyników widniał remis (31:31).
Kluczowy okazał się początek ostatniej części. W 32. minucie Pszczółki wygrywały tylko 51:48. Przez kolejne 4 minuty lublinianki zanotowały serię 10:0 i mogły być już spokojne o końcowy sukces.
– Gdy gramy dobrze w defensywie, to wygrywamy – podkreślił po meczu Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółek, odnosząc się do zaledwie 58 punktów straconych przez jego drużynę w bydgoskiej hali.
Dzięki wygranej akademiczki wciąż pozostają na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Pszczółki wykonały też zakładamy przez szkoleniowca plan – Z tych trzech ciężkich spotkań, wyjazdowych z Gorzowem i Artego oraz u siebie z Wisłą Kraków, chcieliśmy wygrać choć jedno. Nie oznacza to, że w środę nie będziemy walczyć z mistrzyniami Polski – dodał trener Szewczyk.
Z Wisłą Can-Pack Pszczółki zmierzą się 21 grudnia o godzinie 19. Warto przypomnieć, że nasz zespół w tym sezonie jako jedyna drużyna w Basket Lidze Kobiet wygrał z „Białą Gwiazdą”. 8 października po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonał pod Wawelem wiślaczki 68:67.
BAS

Artego Bydgoszcz
– Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 58:63 (19:17, 12:14, 13:18, 14:14)
Artego: Stallworth 23, Reid 13, Szczechowiak 8, Międzik 6, Armstrong 2 oraz Suknarowska 4, Niedźwiedzka 2.
Pszczółka: Madgen 20 (4×3), Boyd 11, Ugoka 9 (9 zb), Jujka 6, Owczarzak 5 (1×3) oraz Dobrowolska 6, Dorogobuzowa 4, Mistygacz 2.

Pozostałe mecze 12. kolejki: Energa Toruń – Ostrovia 66:48 (26:16, 17:15, 8:13, 15:4) * PGE MKK Siedlce – Wisła Can-Pack Kraków 66:72 (16:18, 18:16, 17:9, 15:29) * JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Basket 90 Gdynia 61:80 (22:24, 11:21, 12:17, 16:18) * InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Ślęza Wrocław 68:63 (20:19, 17:14, 14:15, 17:15) * Cosinus Widzew Łódź – CCC Polkowice 74:71 (16:18, 18:18, 27:19, 13:16) .
1 Wisła Can-Pack 12 23 965-776
2. Ślęza Wrocław 12 21 950-720
3. AZS Gorzów 12 21 871-780
4. Pszczółka 12 20 762-716
5. Energa 12 20 846-823
6. Artego 12 18 845-767
7. CCC 12 18 839-849
8. Basket 90 12 17 847-846