PWSZ partnerem Wizz Air

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, jako jedyny ośrodek akademicki kształcący pilotów cywilnych w Polsce, została zaproszona do współpracy z liniami lotniczymi Wizz Air. – To dla nas bardzo duży sukces – nie kryje zadowolenia Arkadiusz Tofil, rektor uczelni.

Ośrodek Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie pozytywnie przeszedł proces certyfikacji i stał się ośrodkiem partnerskim dla największej, niskokosztowej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej – Wizz Air.
– To efekt ciężkiej pracy kadry uczelni oraz osiągnięć naszych absolwentów, którzy od kilku lat znajdowali zatrudnienie w liniach lotniczych, w tym Wizz Air – mówi Arkadiusz Tofil, rektor uczelni. – Dzięki temu porozumieniu nasi studenci, którzy będą zainteresowani stanowiskiem pilota w liniach lotniczych Wizz Air, będą przygotowywani do podjęcia tej pracy jeszcze na studiach.
Porozumienie zakłada szkolenia oraz specjalne spotkania z wykwalifikowanymi pilotami Wizz Air oraz specjalistami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Tym samym, współpraca otworzy przed studentami wyjątkowe możliwości poznania realiów pracy pilotów.
Co ważne, sam proces rekrutacji do pracy w Wizz Air będzie uproszczony. Rozmowy będą odbywały się na terenie uczelni, co jest dużym udogodnieniem dla studentów, którzy do tej pory musieli latać do siedziby przewoźnika w Budapeszcie. Najlepsi absolwenci chełmskiej uczelni, którzy przejdą pozytywnie proces rekrutacji, będą mogli podjąć pracę na terenie baz operacyjnych linii lotniczych Wizz Air zlokalizowanych w Polsce.
– Ten projekt pomoże nam rekrutować najlepszych z najlepszych, a studentom da szansę odkrywania świata Wizz i poznania atrakcyjnych możliwości rozwoju zawodowego i programów szkoleniowych dedykowanych pilotom – mówi Diederik Pen, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych w Wizz Air. (opr. mg)