PWSZ rozpoczyna rekrutację

15 maja br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2020/2021.

W swojej ofercie chełmska Alma Mater posiada studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz podyplomowe. Tegorocznym maturzystom Uczelnia oferuje 11 różnorodnych kierunków studiów w tym 34 specjalności oraz 6 specjalizacji. Kandydaci mogą wybierać wśród następujących kierunków: PEDAGOGIKA, PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA, BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE, MATEMATYKA (w tym Informatyka stosowana oraz Ekonomia matematyczna), STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE, FILOLOGIA (w tym Filologia słowiańska i Filologia angielska), ROLNICTWO, PIELĘGNIARSTWO, BUDOWNICTWO, ELEKTROTECHNIKA oraz MECHANIKA I BUDOWA MASZYN (w tym Pilotaż samolotowy, śmigłowcowy, Mechanika lotnicza i specjalizacja Dyspozytor lotniczy).

Do najważniejszych atutów studiowania w PWSZ w Chełmie zaliczyć można praktyczny profil studiów, który doceniają u kandydatów do pracy przyszli pracodawcy, jedne z najnowocześniejszych w Polsce – laboratoria, sprzęty i urządzenia, na których studenci nabywają umiejętności praktyczne, a także wiele możliwości zdobycia dodatkowych kursów, szkoleń i certyfikatów czy wpisu na listę agentów celnych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie kształci nie tylko kadry przyszłych pedagogów, informatyków, filologów, czy pielęgniarek i pielęgniarzy ale także świetnie przygotowanych inżynierów. Mają oni możliwość nauki teoretycznej i przede wszystkim praktycznej w nowoczesnym Centrum Studiów Inżynierskich. Przyszli piloci, mechanicy lotniczy czy dyspozytorzy lotniczy zdobywają zawód w Akademickim Porcie Lotniczym PWSZ w Chełmie, dysponującym bogatą i nowoczesną flotą lotniczą oraz doświadczoną kadrą dydaktyczną i szkoleniową.

Do dyspozycji wszystkich studentów jest usytuowany w centrum miasta, nowoczesny Dom Studencki, a także Biuro Karier „ŻAK”, wspierające żaków i absolwentów w poszukiwaniu pracy oraz AZS i doskonale wyposażona Biblioteka. Chętni mogą korzystać z atrakcyjnych wyjazdów stypendialnych za granicę w ramach ERASMUS+.

Warto zaznaczyć, że wszystkie kierunki studiów stacjonarnych w PWSZ w Chełmie realizowane są bezpłatnie, a dla osób pracujących plan zajęć dostosowywany jest elastycznie, co umożliwia łączenie pracy zawodowej z nauką na uczelni.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą PWSZ w Chełmie!