Pyszne zdjęcia

10 marca w Przedszkolu nr 54 w Lublinie, posiadającym certyfikat placówki daltońskiej, odbyło się rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wielkie małych kucharzenie”.
Maluchy, które wzięły udział w konkursowych zmaganiach musiały własnoręcznie przygotować zdrową przekąskę, wymyślić jej nazwę i przysłać zdjęcie potrawy. Na konkurs napłynęły zgłoszenia z całej Polski. Ogłoszenie wyników uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 54 przygotowany przez panie Jolantę Kamińską i Katarzynę Barszcz. Maluszki przedstawiły sztukę „Do zdrowia zróbmy wielki krok”. Już 17 marca lubelskie przedszkola posiadające certyfikat placówek daltońskich, czyli przedszkola nr 14, 25, 43 i 54 zapraszają chętnych do odwiedzenia swoich placówek. W godzinach 9.30 – 11.00 odbędą się dni otwarte. Metoda daltońska to dostosowanie pracy do indywidualnego ucznia poprzez naukę samodzielności, współpracy i odpowiedzialności. (EM.K.)

Laureaci edycji regionalnej:

I miejsce – Przedszkole nr 50 w Lublinie; II miejsce – Przedszkole nr 25 w Lublinie ; III miejsce – Przedszkole Niepubliczne „SIGMA I PI” w Świdniku. Wyróżnienia: Przedszkole nr 57, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 86 w Lublinie

Laureaci edycji ogólnopolskiej:

I miejsce – Przedszkole Miejskie nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Kołobrzegu, II miejsce – Publiczne Przedszkole nr 16 „Kolorowa Akademia” w Ostrowcu Świętokrzyskim, III miejsce – Przedszkole Prywatne „Tęczowy Zakątek” w Fabiankach. Wyróżnienia: Przedszkole Publiczne w Boguchwale, Przedszkole nr 12 w Koszalinie, Przedszkole nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu.