Radna zrezygnowała z mandatu

Natalia Zubek-Olszewska nie będzie już zasiadała w Radzie Gminy Kamień. Złożyła mandat z przyczyn osobistych. Szykują się wybory uzupełniające.

Natalia Zubek-Olszewska była radną drugą kadencję. W latach 2014-2018, gdy wójtem gminy Kamień był Roman Kandziora, N. Zubek-Olszewska była wiceprzewodniczącą rady gminy. W obecnej kadencji również należała do grona najbardziej aktywnych radnych. Do rady dostała się startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Dariusza Stockiego, wójta gminy Kamień. W ubiegłym tygodniu N. Zubek-Olszewska złożyła jednak mandat radnej.

– Podjęłam taką decyzję z przyczyn osobistych – mówi N. Zubek-Olszewska. – Nie było to dla mnie łatwe, ale losy tak się potoczyły, że postanowiłam zrezygnować z mandatu radnej. Jestem wdzięczna mieszkańcom za okazane mi zaufanie oraz współpracę i zapewniam, że nadal mogą na mnie liczyć. Jeśli, ktoś chce angażować się w sprawy ważne dla gminy i jej mieszkańców, może to robić nie tylko wtedy, gdy zasiada w radzie.

Marta Krasa-Burak, dyrektor chełmskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, potwierdza, że rezygnacja radnej gminy Kamień wpłynęła do biura. Następnym krokiem było wydanie przez komisarza wyborczego postanowienia o stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnej. Kolejna w procedurze ma być decyzja wojewody lubelskiego w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Kamień, w której wyznaczona zostanie ich data. Powinny być przeprowadzone w ciągu 90 dni, czyli w grę wchodzi maj. Urządzenie głosowania w czasie epidemii nie jest łatwym zadaniem.

Na terenie działania KBW w Chełmie zdarzyło się w ciągu ostatniego roku kilka razy, że konieczne było uzupełnienie składów rad (np. w gminie Dubienka po śmierci jednego z gminnych radnych). Za każdym razem zgłaszał się tylko jeden kandydat i głosowań nie trzeba było przeprowadzać. Wkrótce okaże się, jak będzie w gminie Kamień. Mówi się, że może tu być więcej niż jeden kandydat. Choć wraz z odejściem N. Zubek-Olszewskiej wójt Stocki traci jedną z radnych ze swojego komitetu, to i tak opozycjonistów w radzie wciąż ma niewielu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here