Radny Daniewski „wychodzi” chodnik

Wiele wskazuje na to, że przy niebezpiecznym odcinku ulicy Osmolickiej na pograniczu Lublina i gminy Głusk, powstanie chodnik, którym mieszkańcy będą mogli spokojnie dotrzeć do znajdującego się tam przystanku miejskiej komunikacji.


O budowę chodnika na tym niebezpiecznym odcinku wylotówki z Lublina w kierunku Bychawy, od dłuższego czasu, w imieniu mieszkańców, zabiegał radny Leszek Daniewski (klub prezydenta Żuka). W ubiegłym roku doprowadził do spotkania w tym miejscu wiceprezydenta Lublina, Artura Szymczyka i wójta Gminy Głusk, Jacka Anasiewicza (część chodnika położona byłaby w granicach gminy – wyjaś. aut.), którzy na własne oczy przekonali się, że chodnik w tym miejscu jest bardzo potrzeby.

Efektem tego było wprowadzenie poprawki do projektu tegorocznego budżetu Lublina i ujęcie tej inwestycji w ostatecznie uchwalonym planie tegorocznych wydatków miasta. Na finansową partycypację w przedsięwzięciu zgodzili się również radni Gminy Głusk, zabezpieczając w budżecie na ten cel 50 tys. zł. Radny Daniewski nie spoczął na laurach i w sprawie chodnika trzyma rękę na pulsie.

Na początku kwietnia wystąpił więc z pytaniem do prezydenta Krzysztof Żuka, na jakim etapie jest realizacja zadania po stronie miasta Lublin i czy podjęto już robocze rozmowy z wójtem Głuska w sprawie finalizacji wspólnego przedsięwzięcia. Wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze. – Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie przygotował i przekazał pismo do Gminy Głusk w sprawie możliwości dofinansowania tej inwestycji. Jednocześnie informuję, iż szacunkowy koszt wykonania tego zadania to około 250 000 zł, a prace nad ogłoszeniem przetargu na jego realizację już się rozpoczęły – odpowiedział radnemu wiceprezydent, Artur Szymczyk.

O postępach prac nad realizacją tego przedsięwzięcia będziemy informować.

ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here