Radny kręci nosem

Kryta pływalnia Parku Avia nie podoba się radnemu Waldemarowi Białowąsowi. – Myślałem, że obiekt jest bardziej imponujący i funkcjonalny, a przypomina mi pływalnię powiatową w Rykach – ocenia radny, który wraz z innymi członkami rady miasta oglądał kompleks na początku marca.


Park Avia, czyli kompleks rekreacyjno-basenowy przy ul. Fabrycznej, jest już w zasadzie gotowy. Powstał w ciągu zaledwie półtora roku i kosztował ponad 50 mln złotych. Jego wielkie otwarcie miało się odbyć 1 kwietnia, ale ze względu na koronawirusa termin został przesunięty.

– Wszystkie prace zostały zakończone w terminie. Wniosek o pozwolenie na użytkowanie został zgodnie z harmonogramem złożony do nadzoru budowlanego i po jej uzyskaniu obiekt będzie formalnie odebrany i gotowy do otwarcia dla mieszkańców, choćby na początku kwietnia, jednak ze względu na obecną sytuację związaną z koronawirusem, z pewnością ten termin się odwlecze. Jak długo, nie wiadomo – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika ds. inwestycji i rozwoju…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 23.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.