Radny punktuje zaniedbania

O „poprawę stanu chodników i utrzymanie w przepisowym stanie zieleni w pasie drogowym” apeluje Stanisław Brzozowski, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości. Skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta Krzysztofa Żuka.


„Poza ścisłym centrum miasta, jakość chodników pozostawia wiele do życzenia. Chodniki zbudowane z płyt są w większości popękane. Nie wiem, czy jakość tych płyt jest kiepska czy chodzi o to, że nie wytrzymują one ciężaru parkujących samochodów?” – zastanawia się radny.

Stanisław Brzozowski zwraca też uwagę, że „chodniki z kostki brukowej nawet w centrum są często pozapadane w wielu miejscach”. – „W miejscach położonych bardziej na uboczu, poza centrum zwykle chodniki są poprzerastane trawą lub chwastami” – dodaje radny.

S. Brzozowski komentuje również zły, jego zdaniem, stan zieleni znajdującej się w pasie drogowym. „Wiele drzew i krzewów rozrosło się do twego stopnia, że gałęzie zachodzą na chodniki” – wylicza uchybienia radny i ma nadzieję, że „wkrótce zieleń zostanie odpowiednio przystrzyżona, a chodniki oczyszczone z chwastów”. – „Przypuszczam, że remont chodników będzie większym problemem, ale będzie również sukcesywnie postępował” – dodaje S. Brzozowski. Prezydent jeszcze nie odniósł się do jego uwag. GR