Radość uczenia się przez całe życie

Taki tytuł nosi międzynarodowa konferencja, która odbędzie 25 października w Lublinie. W Collegium Maius, przy ul. Jaczewskiego 4 spotkają się najlepsi znawcy metody włoskiej lekarki, twórczyni znanego na całym świecie systemu wychowania – Marty Montessori. Tym razem podyskutują nad możliwością pracy tą metodą z seniorami.


Organizatorem wydarzenia jest Savoir Vivre Szkoła Dobrych Manier Małgorzaty Dudek oraz Fundacja „Radość uczenia się”, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin i Urzędem Marszałkowskim. Według szacunków konferencja zgromadzi w Lublinie około 300 uczestników. Nie zabraknie też światowej sławy naukowców, takich jak m.in. Christine Mitterlechner, pedagog, specjalista ds. edukacji dorosłych ze specjalnością zasady M. Montessori; dr Sol Haring, pracownik naukowy Uniwersytetu Karla Franzensa w Grazu Instytutu Nauk o Wychowaniu i Edukacji; prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas, kierownik Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

Gościem specjalnym konferencji będzie wyjątkowa kobieta, najstarsza polska didżejka Wirginia Szmyt (ur. 1938) – DJ Wika. – To pierwsze wydarzenie na Lubelszczyźnie poświęcone propagowaniu nowej metody L3M Polska– Radość uczenia się przez całe życie wg zasad Marii Montessori – tłumaczy Małgorzata Dudek z Savoir Vivre Szkoły Dobrych Manier w Lublinie.

Metoda Marii Montessori znana jest przede wszystkim w przedszkolach i szkołach, ale okazuje się, że jej założenia doskonale sprawdzają się w nauce seniorów i pracy z nimi. Takie zajęcia z osobami starszymi w DPS „Betania” i Zespole Ośrodków Wsparcia w Lublinie już teraz z powodzeniem prowadzone są przez Szkołę Dobrych Manier Małgorzaty Dudek. Jest to również główna tematyka planowanego na 25 października spotkania. (EM.K)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here