Radośnie i rodzinnie

W niedzielę (6 maja) na terenie Parku Rekreacyjnego w Urszulinie, przy pięknej wiosennej pogodzie, odbył się „Piknik Rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.” Najpierw były oficjalne przemówienia i występy, później rodzinna zabawa na świeżym powietrzu.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonał wójt gminy Tomasz Antoniuk, który w przemówieniu odniósł się do ważnych uroczystości świąt majowych oraz rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, a wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali kokardę narodową – „kotylion” będącą patriotycznym symbolem Polaków. Podczas tegorocznej edycji pikniku można było obejrzeć krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Woli Wereszczyńskiej, a także muzyczne umiejętności uczniów pod opieką artystyczną Natalii Wilk i Tomasza Momota.

O dobrą zabawę zadbała Galeria Dziecięca „Pokusa” oraz Poleski Park Narodowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno miłośnicy sportu jak i aktywności artystycznych. Dodatkową atrakcją okazała się „Mobilna Galeria Rzeczywistości Wirtualnej”. Nie zabrakło też czasu na konkursy z nagrodami, gry i zabawy rodzinne. Wielu emocji dostarczyły strażackie pokazy, które demonstrowała Ochotnicza Straż Pożarna z Urszulina. Podczas imprezy można było także posłuchać lokalnych zespołów ludowych, czy upiec kiełbaskę nad ogniskiem. – Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze, dopisała duża liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy naszej gminy bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji. Ciepłe dźwięki płynące ze sceny oraz radosna atmosfera pikniku tchnęła wiosenny nastrój chyba we wszystkich, którzy postanowili spędzić ten weekend w Urszulinie – mówi Monika Kędzierska z GBP w Urszulinie. Organizatorem uroczystości był Urząd Gminy Urszulin, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Klub Kobiet Aktywnych w Urszulinie. B