Ranking szkół jazdy

WORD przygotował ściągę dla kursantów, czyli statystykę zdawalności chełmskich szkół jazdy za drugie półrocze ubiegłego roku. Ale jak porównywać szkołę, w której jedynie kilku kursantów przystąpiło do egzaminu na kat. B, do takiej, która miała ich kilkuset?

W Chełmie mamy 14 szkół nauki jazdy. Nie mają one wpływu na to, jacy kursanci do nich przychodzą. Mogą natomiast wybierać instruktorów. Dobry instruktor jest kluczem do sukcesu zarówno ośrodka szkolenia kierowców, bo przysparza mu renomy, jak i kursanta, bo pomaga zdać egzaminy. A to drugie, jak wynika ze statystyk Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie, nie jest takie łatwe. Wciąż znaczna część egzaminów teoretycznych i zdecydowana większość praktycznych kończy się porażką…
Według danych opracowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie obecnie najlepszym miejscem do nauki jazdy jest Ośrodek Szkolenia Kierowców „EL-Team”. Zdawalność kursantów z egzaminu praktycznego na prawo jady kat. B wynosi aż 53,1%, podczas gdy w „Belfrze” – najmniej, bo 20,4%. (mg)