Ratował się ucieczką w płot

Z relacji kierowcy ciężarówki wynika, że próbował uniknąć zderzenia z jadącą przed nim osobówką. Zaczął hamować, ale naczepa przełamała ciągnik, pojazd wjechał do rowu, a następnie uderzył w ogrodzenie miejscowej posesji.

Do wypadku doszło we wtorek, 22 października, w godzinach popołudniowych, w podzamojskiej miejscowości Płoskie. Jak wstępnie ustalili policjanci z tamtejszej drogówki, 51-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, siedzący za kierownicą ciężarowego Volvo z naczepą, prawdopodobnie chcąc uniknąć zderzenia z jadącym przed nim samochodem osobowym, nerwowo zaczął hamować.

– W tym czasie naczepa przełamała ciągnik i odwróciła pojazd w przeciwnym kierunku jazdy. Kierujący stracił panowanie nad samochodem, wjechał do przydrożnego rowu, przejechał przez chodnik i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – 51-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują o ostrożność. Prędkość dostosowana do mogących zmienić się nagle warunków drogowych oraz przemyślane i bezpieczne manewry mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – podkreśla aspirant. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here