Ratownicy i ochotnicy

Strażacy z jednostki OSP „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim będą dbać o bezpieczeństwo kąpiących się w Jeziorze Białym. Na wodzie wspomagać ich będą WOPR-owcy, którzy nad akwen zostali oddelegowani z ramienia wojewody.

Wielkie zmiany w Okunince. Od tego sezonu na dwóch gminnych kąpieliskach pracować będą nie ratownicy z chełmskiego WOPR-u, a strażacy z OSP w Międzyrzecu Podlaskim. Okazało się, że ich oferta była tańsza niż ta przedstawiona przez WOPR. Jak zapewnia wójt gminy Włodawa, Dariusz Semeniuk, są to przeszkoleni ratownicy, więc wczasowicze o swoje bezpieczeństwo mogą być spokojni.

Do Okuninki zostanie oddelegowanych sześciu strażaków-ratowników, którzy będą dysponować łodzią ratunkową. – Dodatkowo bezpieczeństwa kąpiących się pilnować będzie dwóch WOPR-owców, którzy będą patrolować łodzią akwen. Dodatkowych ratowników najprawdopodobniej zatrudnią też dwa prywatne ośrodki – Astur i Świtezianka.

Gmina Włodawa organizuje dwa kąpieliska nad Jeziorem Białym: wewnątrz pomostu pływającego cumowniczego, w północno-wschodniej części Jeziora Białego oraz kąpielisko na wschodnim brzegu jeziora, wzdłuż ogólnodostępnej plaży od ośrodka Instal do słomianych parasoli ustawionych na plaży. Sezon kąpielowy dla obu kąpielisk określono na czas od 29 czerwca do 31 sierpnia.

Nowością w tym sezonie będzie nowe oznakowanie. – Na plaży na wysokości lokalu „Kotwica”, po lewej stronie pomostu pływającego stanie znak „czarny punkt wodny”. W miejscu tym dno bardzo gwałtownie opada, a w ciągu dziesięiu lat utonęło pięć osób, było siedem wypadków połamania kręgosłupa oraz wiele przypadków podtopień – wyjaśnia Semeniuk. (bm)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here