„Razem” z nowoczesną pracownią

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Razem”, jako jedna z 25 placówek w województwie lubelskim i jedyna w Chełmie, otrzymała 35 tys. zł nagrody z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie na urządzenie pracowni biologicznej. Uroczyste otwarcie odbyło się we wtorek, 24 września.

W ubiegłym roku szkolnym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie wraz Kuratorium Oświaty w Lublinie, ogłosił konkurs na film ukazujący w sposób kreatywny wszelkie działania podejmowane w szkole na rzecz ochrony środowiska, pod nazwą „25 na piątkę z plusem! Konkurs dla szkół podstawowych dla uczczenia 25-lecia WFOŚiGW w Lublinie”.

Komisja doceniła działania podejmowane na rzecz środowiska w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie i wyróżniła oraz nagrodziła przygotowany przez uczniów i nauczycieli film konkursowy. „Razem”, jako jedna z 25 szkół z województwa lubelskiego, a jedyna z Chełma, dostała nagrodę w wysokości 35 tys. zł.

– Dzięki uzyskanej nagrodzie w naszej szkole powstało wysokiej jakości zaplecze techniczne dla rozwoju edukacji ekologicznej wśród uczniów – mówi Sylwia Mazurek, dyrektor placówki.

Uroczyste otwarcie pracowni odbyło się 24 września, a wzięli w nim udział: dr hab. Grzegorz Grzywaczewski – wiceprezes WFOSiGW w Lublinie, Henryk Radej – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, ksiądz kanonik Jacek Pyter, rodzice i nauczyciele. Po uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście wzięli udział w pokazowej otwartej lekcji biologii, prowadzonej przez nauczyciela Katarzynę Śliwińską-Koguciuk.

Uroczystość podsumowała Anna Gębal, dyrektor do spraw kształcenia integracyjnego w Zespole Przedszkolno-Szkolnym „Razem”. – Jestem przekonana, że dzięki nowoczesnej i w pełni wyposażonej pracowni biologicznej, nasi uczniowie będą mieli możliwość atrakcyjnie, aktywnie i innowacyjnie poznawać niezwykły świat przyrody – stwierdziła A. Gębal. (r)