Rekord włodawskiej Orkiestry

Już po raz dziewiętnasty Włodawa włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce odbyły się liczne imprezy finałowe z okazji 25. edycji WOŚP. Włodawianie bawili się w sali kina WDK przy dźwiękach rozgrzewającej muzyki.

Przez cały dzień wolontariusze zbierali pieniądze do puszek na terenie powiatu włodawskiego. Łącznie zebrano 22 847 zł 92 gr (rok temu było to 17 440 zł i 75 groszy, a dwa lata temu nieco ponad 13 tys. zł). Padł zatem nowy rekord.
– Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny pobiliśmy rekord zbiórki – mówi Łukasz Zdolski, dyrektor WDK. – To niesamowite, jak bardzo potrafimy się zjednoczyć podczas akcji charytatywnych. Nie ukrywamy, że zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była w ostatnim czasie naszym priorytetem, stąd też ta olbrzymia radość, że wszystko poszło zgodnie z planem, a nawet przerosło nasze oczekiwania. 23 tysiące złotych to olbrzymie pieniądze! Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom!
– Cieszy nas fakt, że świadomość niesienia pomocy poprzez Wielką Orkiestrę jest coraz większa – dodaje Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy i jeden z wolontariuszy i najaktywniejszych „muzyków Orkiestry”. – To wyjątkowe uczucie móc obserwować, jak młodzi ludzie poświęcają swój czas i energię, by pomagać. To nasz wspólny sukces, za który dziękujemy każdemu, kto się do uzbierania tej kwoty przyczynił. (pk)