Rekordowy Check IT za nami

Ponad 2000 uczniów i 150 nauczycieli wzięło udział w tegorocznej, siódmej już, edycji konferencji Check IT – organizowanego w Lublinie, jednego z największych w kraju wydarzenia informatycznego, mającego zachęcić młodzież do zainteresowania się branżą nowych technologii i rozwijania informatycznych pasji.

Konferencja odbyła się w dniach 14-15 marca. Objęła ponad 100 prelekcji i warsztatów, w sumie przeszło 60 godzin zajęć online, ale również warsztaty stacjonarne.Pierwszego dnia odbyły się prelekcje online m.in. na temat przyszłości świata IT, sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej, tworzenia gier komputerowych, cyberbezpieczeństwa, Big Data, analityki biznesowej, prezentacji własnego wizerunku w mediach społecznościowych, a także faktów i mitów na temat studiowania na kierunku informatyka.

Drugi dzień konferencji wypełniły warsztaty online, podczas których uczniowie mogli zdobyć podstawowe umiejętności m.in. z programowania w językach Python i C#, tworzenia prezentacji przy użyciu Canvy, czy pisania własnego bota do gry.

W ramach Check IT można było zarejestrować klasę, czy działające w szkole koło naukowe na warsztaty stacjonarne.

Podczas Check IT nie zabrakło również prelekcji i prezentacji dla nauczycieli, m.in. na temat interaktywnych i praktycznych metod nauczania informatyki i programowania, prowadzenia kół zainteresowań w szkołach, czy zastosowania Learning Apps w praktyce szkolnej.

Udział we wszystkich wydarzeniach, jakie znalazły się w programie konferencji zorganizowanej przez Miasto Lublin, we współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, był bezpłatny. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here