Rekordowy Jarmark Bożonarodzeniowy

Rekordowa liczba wystawców, rekordowa liczba odwiedzających. Tegoroczny Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się w niedzielę w Miejskiej Hali Sportowej, bez wątpienia należał do najbardziej udanych.

Jarmark zorganizowała redakcja „Nowego Tygodnia” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie oraz spółki Targowiska Miejskie. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent Chełma Jakub Banaszek oraz starosta chełmski Piotr Deniszczuk. Na scenie wystąpiły zespoły: Mada Bis, Koral oraz Echo. Przez kilka godzin Miejską Halę Sportową odwiedziło kilka tysięcy ludzi. Jarmark był doskonałą okazją do zaopatrzenia się w świąteczne ozdoby i degustacji wigilijnych i bożonarodzeniowych smakołyków.

Podczas imprezy rozstrzygnięto kilka konkursów. Beata Mazurek, poseł do Parlamentu Europejskiego, w kat. najładniejszy boks wyróżniła Monikę Makarewicz, w kat. świąteczne ciastko – KGW Wólka Tarnowska (za sernik z makiem), a w kat. świąteczna potrawa – KGW Białopole (za kapustę z grochem i grzybami). Prezydent Chełma Jakub Banaszek wyróżnił w kat. ozdoba świąteczna – Agnieszkę Radziszewską, Katarzynę Bil oraz Marzenę Pliszczyńską.

Zdzisław Szwed – członek zarządu województwa lubelskiego wręczył nagrody: w kat. świąteczne ciastko – KGW Morowe Babki (za sękacz), w kat. świąteczna potrawa – KGW Piaskowe Babeczki (za pasztet), w kat. najładniejszy boks – Centrum Nauki i Biznesu Żak. Piotr Deniszczuk, starosta chełmski, nagrodził: w kat. świąteczne ciasto – KGW Majdan Leśniowski (za piernik), w kat. świąteczna potrawa – KGW Kobyle (za gołąbki z kaszą), w kat. ozdoba świąteczna – SP w Sielcu, w kat. najładniejszy boks – Annę Jędruszak oraz stowarzyszenie Kreatywni i Aktywni. (kg, fot. Karol Garbacz i SR)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here