W 21. Turystycznym Rajdzie Samochodowym BIELUCH, który odbył się w ubiegłą niedzielę, wystartowała rekordowa liczba załóg, w tym jedna z załóg zabytkowym… Autosanem. Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, czyli załogi Automobilklubu Chełmskiego.
Turystyczny Rajd Samochodowy BIELUCH zorganizowany przez Automobilklub Chełmski był 5. rundą Turystycznego Pucharu Polski PZM. Wystartowała w niej rekordowa liczba trzydziestu czterech załóg, a i tak dla wielu chętnych zabrakło miejsc na liście startowej. Jedna z załóg wystartowała zabytkowym autobusem Autosan H9 i to pierwszy taki przypadek w historii TPP. Zbiórka uczestników była w chełmskim Gmachu, gdzie uczestnicy dopełnili formalności związanych ze startem, napisali pierwsze testy, a po odprawie podzieleni na grupy zwiedzili schron operacyjny Wojewody Chełmskiego. Następnie w dwuminutowych odstępach ruszali na trasę, której pierwszym elementem konkursowym była próba sprawnościowa przy hali sportowej. Trasa prowadziła przez najbardziej urokliwe miejsca Chełma oraz gmin Chełm, Leśniowice i Wojsławice. Na trasie załogi odwiedzały ciekawe miejsca, gdzie musiały poszukać odpowiedzi na pytania turystyczne oraz szukały obiektów pokazanych na zdjęciach. Na pokonanie niespełna 60 km trasy załogi miały prawie 4 godziny. Doświadczone załogi Automobilklubu Chełmskiego okazały się niezbyt gościnne dla przyjezdnych. Wygrały Karolina Anisiewicz i Renata Bałabas, a na drugim miejscu uplasowali się Eunika i Paweł Adamczykowie. Trzecie miejsce zajęli Michał Batorowicz i Agnieszka Reluga reprezentujący okręg warszawski, a na czwartym miejscu uplasowali się Paweł Trojniel i Justyna Wiśniewska z Automobilklubu Bialskopodlaskiego. W rajdzie oprócz załóg walczących o punkty w Turystycznym Pucharze Polski wzięły udział lokalne załogi, które całymi rodzinami (z dziećmi) w atrakcyjny i pożyteczny sposób spędziły niedzielę. Dzięki znakomitym partnerom rajdu najlepsze załogi otrzymały atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy rajdu pamiątkowe upominki. Najmłodsi uczestnicy rajdu zostali dodatkowo docenieni i odebrali małe statuetki Ducha Bielucha. Głównymi sponsorami rajdu było Miasto i Gmina Chełm, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie, Carmir, GeoLogicznie Grzegorza Chwesiuka, SM Bieluch oraz Gminy Leśniowice i Wojsławice. Następna impreza turystyczna Automobilklubu Chełmskiego odbędzie się 11 listopada. (opr. mo)
































