Repertuar Kina Zorza

17 października: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 18 – Plan Maggie, godz. 20 – Wołyń
18 października: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 18 – Wołyń, godz. 21 – Plan Maggie
19 października: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 18 – Plan Maggie, godz. 21 – Wołyń
20 października: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 18 – DKF – Zjednoczone Stany Miłości, godz. 21 – Wołyń
21 października: godz. 14 – Bociany 3D dubbing, godz. 16 – Bociany 2D dubbing, godz. 18 – Wołyń, godz. 20.30 – Asy bez kasy
22 października: godz. 12 – Bociany 2D dubbing, godz. 14 – Bociany 3D dubbing, godz. 16 – Historia Marii, godz. 18 – Wołyń, godz. 21 – Asy bez kasy
23 października: godz. 12 – Bociany 3D dubbing, godz. 14 – Bociany 2D dubbing, godz. 16 – Historia Marii, godz. 18 – Wołyń, godz. 21 – Asy bez kasy

Repertuar kina ChDK

17 października: godz. 18 – Żywioł. Deepwater Horizon, godz. 20.30 – Nie oddychaj
18 października: godz. 18 – Nie oddychaj, godz. 20 – Żywioł. Deepwater Horizon
19 października: godz. 18 – Żywioł. Deepwater Horizon, godz. 20.30 – Nie oddychaj
20 października: godz. 18 – Nie oddychaj, godz. 20 – Żywioł. Deepwater Horizon
23 października: godz. 18 – Destrukcja, godz. 20 – Miles Davis i ja

Wichry namiętności w Klubie Dobrego Filmu ChBP

Coraz dłuższe i zimniejsze październikowe wieczory Klub Dobrego Filmu ChBP postanowił ogrzać filmami o miłości. – Najbliższy seans to klasyczny romans Meryl Streep i Roberta Redforda w Afryce. A w następnym tygodniu pokażemy miłość silniejszą od śmierci w filmie z Meg Ryan i Nicolasem Cage’m w rolach głównych – zapowiadają organizatorzy. Na seanse zapraszają w każdą środę października o godz. 18, do sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny!

Maciej Maleńczuk – Solo

W piątek, 21 października, o godz. 19 Maciej Maleńczuk zabierze swoich chełmskich fanów w podróż do korzeni mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. – Stęsknionych za barwą mojego głosu, doceniających piękno i siłę moich tekstów, i dobrej muzyki zapraszam na koncert firmowany tytułem – Pan Maleńczuk – zapowiada artysta. Koncert odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Irena Santor „Punkt Widzenia” – Recital

To niekwestionowana pierwsza dama polskiej piosenki. Nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami, jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Zarówno te hity, jak i piosenki z najnowszej płyty „Punkt widzenia” Irena Santor zaśpiewa już 22 października o godz. 18 w Chełmskim Domu Kultury.

Obok niej na scenie zobaczymy Mariusza Dubrawskiego (fortepian), Wojciecha Rucińskiego (kontrabas) i Grzegorza Poliszaka (perkusja). Bilety w cenie 80 i 90 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Grażyna Łobaszewska i Chadek Big Band – Zaduszki Jazzowe

Tegoroczne Zaduszki Jazzowe, które wystartują 29 października o godz. 18, zapowiadają się naprawdę niesamowicie. Gościem Chełmskiego Domu Kultury będzie Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek i kompozytorek. Na scenie będzie jej towarzyszył Chadek Big Band pod dyrekcją Zbigniewa Jakubka, zespół złożony z muzyków zaprzyjaźnionych z ChDK. W programie koncertu znajdą się największe przeboje artystki oraz standardy jazzowe. – Po koncercie zapraszamy na tradycyjne jam session do kawiarni artystycznej DeCaffencja – mówią organizatorzy.
Bilety zarówno na koncert w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kutlury (40 zł), a także na koncert w DeCaffencji (50 zł) do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl. Rezerwacja stolików na jam session pod nr tel. 82 563 00 81.

W:skali – Wystawa modelarstwa lotniczego i szkutniczego

Przypominamy, że w„Galerii na Górce” Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Pocztowa 41) zobaczyć można wystawę modelarstwa lotniczego i szkutniczego. Niezwykłe prace prezentują tam pracownie modelarskie: Klub Modelarski „Dedal i Ikar” – MDK Chełm, Klub Modelarski „Falcon” z Sawina, Kółko Modelarskie „Śmigiełko” z Rudy-Huty i niezrzeszeni pasjonaci modelarstwa. Wystawa otwarta jest w godz. 8-20.

Ania Dąbrowska ponownie w Chełmie

W niedzielę, 6 listopada, o godz. 19 na deskach Chełmskiego Domu Kultury wystąpi artystka, której nie trzeba przedstawiać: Ania Dąbrowska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka. Bilety na jej koncert w cenie 60 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Wojciech Cejrowski w ChDK

Chełmski Dom Kultury zaprasza na pełne emocji i wrażeń spotkanie z Wojciechem Cejrowskim. Podczas występu pisarz, autor filmów „Boso przez świat”, antropolog kultury, a przede wszystkim podróżnik, opowie o swoich wyprawach w najdziksze zakamarki naszej planety. Jego występ w amerykańskim stylu – stand-up comedy zobaczymy 3 listopada o godz. 19. Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Krzysztof Napiórkowski – alternatywna scena Chadeku

13 listopada o godz. 19 czeka nas kolejna odsłona najnowszego projektu Chełmskiego Domu Kultury „Alternatywna scena”. Tym razem na scenie zobaczymy Krzysztofa Napiórkowskiego. Artysta zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i Poetyckiej Dolinie w Warszawie. Występował i nagrywał z formacją „Po godzinach”, „Śrubki” oraz z artystami takimi jak m.in. Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata, poetyckie teksty piosenek. Bilety na jego koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Koncert Zespołu Mazowsze: Kalejdoskop Barw Polski

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego (PZLPiT „Mazowsze”), jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego, wystąpi 10 listopada o godz. 19 w ChDK. Podczas koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne. Bilety w cenie 100 i 120 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Tacy sami

Chełmska Straż Ochrony Zwierząt i Stowarzyszenie WeRwA zapraszają do udziału w festynie „Tacy sami” organizowanym w ramach Światowego Dnia Zwierząt. Impreza odbędzie się w sobotę 22 października w godz. 10 – 14 na chełmskim deptaku. W programie m.in. występy ukraińskich zespołów Lubawa z Lubomla, Opalinka z Huszczy oraz Cykady z Wólki Okopskiej. Będą takżę konkursy, selfie z pupilami na specjalnej „ściance”, rozmowy z weterynarzem, loteria fantowa, specjalny sklepik i zostawianie odcisków rąk i łap na deptaku. Będzie można również zakupić karmę dla bezdomnych zwierząt oraz zamówić adresówkę, kubek czy koszulkę z podobizną swego pupila. W przypadku korzystnej pogody Świat Rozrywki przygotuje atrakcje dla dzieci, a głodni będą mogli nasycić się grochówką. Partnerami imprezy są MDK, MOSiR, Metro, Świat Rozrywki oraz sklepy zoologiczne Molinezja.

W Stronę Światła

Foto Klub-Ziemi Chełmskiej zaprasza na wystawę fotografii „W stronę światła”, której wernisaż odbędzie się 21 października o godz. 18 w Galerii „Atelier” Elżbiety i Ryszarda Karczmarskich przy ulicy Lwowskiej 26 w Chełmie. Na wystawie zobaczymy fotografie Piotra Bakuna, Wojciecha Derlaka, Edmunda Fladrzyńskiego, Andrzeja Holly, Ryszarda Karczmarskiego, Dariusza Kosteckiego, Lecha Radwańskiego, Leszka Samockiego, Jarosława Tulikowskiego oraz Grzegorza Zabłockiego. Zapraszamy!

Czarne Madonny – wystawa malarstwa i rzeźby

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 19 października o godz. 17 na wernisaż zbiorowej wystawy „Czarne Madonny”. Andrzej Zając prezentuje rzeźbę i malarstwo, Joanna Zybert haft krzyżykowy, a Urszula Bydlińska malarstwo olejne. Wszystkie prace są w obrębie jednego tematu, ale ukazują trzy różne spojrzenia. Wstęp wolny!

Żegluj na Festiwal!

30 października o godz. 17 odbędzie się kolejna edycja Chełmskiego Festiwalu Szantowego. Tym razem na scenie Chełmskiego Domu Kultury będziemy gościć Romana Roczenia. Ten niewidomy artysta zdobył już serca wielu żeglarzy i żeglarek. To człowiek przełamujący stereotypy, należący niewątpliwie do czołówki polskich muzyków szantowych. Na scenie wystąpi także zespół Atlantyda, złożony z muzyków pochodzących z różnych stron Polski: Gdyni, Warszawy, Sanoka i Chełma (Remigiusz Kaliszkowski). Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne utwory i współczesne piosenki morskie i żeglarskie autorstwa założyciela zespołu Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Żegluj”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”… to tylko część żeglarskich hitów jego autorstwa, które znane są wszystkim żeglarzom.
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w ChDK lub poprzez stronę internetową www.chdk.chelm.pl lub w dniu koncertu w cenie 30 zł.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne wejściówki na koncert Chełmski Festiwal Szantowy w ChDK. Wyniki losowania podamy 24 października.