Reprezentanci Sokoła trzy razy na najwyższym stopniu podium

Rafał Boryc, trener Sokoła i jego podopieczne, startujące w zawodach

Dziewięć medali, w tym trzy złote zdobyli reprezentanci Sokoła Lublin i Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w rozgrywanych w Stoku Lackim koło Siedlec Pucharze Polski Kadetów i Młodzików w Sumo!

Na najwyższym stopniu podium z podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców w kategorii kadetów stanęli Wiktoria Chołodowska (65 kg) i Ireneusz Głowacki (50 kg), a w kategorii młodzików (do 70 kg) Oliwier Trześniak, na co dzień uczeń SP Nr 20.

Pozostali nasi medaliści w kategorii kadetów:

srebro: Regina Watras (55 kg), Wiktoria Chołodowska (70 kg), Krystian Michna (55 kg), Sebastian Cieżko (95 kg)

brąz: Klaudia Michalak (65 kg), Ireneusz Głowacki (55 kg)

W zawodach wystartowało 160 zawodników z 22 klubów z Polski. W klasyfikacji drużynowej kadetki Sokoła zajęły drugie miejsce, a ich klubowi koledzy uplasowali się na czwartej pozycji.

***

Mistrzostwom Polski towarzyszył także Ogólnopolski Turniej Dzieci w Mini sumo. Najmłodsi reprezentanci lubelskiego Sokoła wywalczyli w zawodach siedem medali. Złoto zdobyła Nikola Rożek (45 kg), srebro: Lena Czerniakowska (28 kg) i Leon Malinowski (37 kg), a brąz: Grzegorz Sobian (21 kg), Marcel Kurczuk (30 kg), Aleksander Baranek (30 kg) i Fabian Trześniak (43 kg).

Natalia Orzyp ze srebrnym medalem Udanie w rozgrywanych w Dzierżoniowie Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach występowała Natalia Orzyp z Sokoła Lublin. Podopieczna trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców zdobyła srebrny medal w kat wag 33 kg. W finale uczennica SP nr 20 w Lublinie musiała uznać wyższość Dominiki Konkel.