Rewelacyjny występ reprezentantów Sokoła

Reprezentanci Sokoła, medaliści III Mistrzostw Świata w Koluchstyl, z trenerem Krzysztofem Borycem

Podczas odbywających się we Wrocławiu The World Games w ramach dyscyplin pokazowych rozegrano III Mistrzostwa Świata w Koluchstyl. W zawodach znakomicie spisali się reprezentanci lubelskiego Sokoła: Oktawia Skraińska, Rafał Boryc i Bartłomiej Szymański.

Wszyscy wrócili z do domów z medalami.
Złoty krążek wywalczył w kategorii do 74 kg Bartłomiej Szymański. Lublinianin w drodze po tytuł mistrzowski pokonał kolejno reprezentantów Włoch, Austrii i Łotwy.
Drugie miejsce w kategorii do 67 kg, po zwycięstwach z Włochem i Mongołem oraz porażce w finale (1:2) z Pawłem Wojciechowskim z Warszawy, zajął Rafał Boryc.
Również druga w kategorii do 65 kg była Oktawia Skraińska. Reprezentantka Sokoła po wygranych w eliminacjach z Włoszką i Litwinką, w finale minimalnie (1:2) przegrała z inną reprezentantką Polski, Julią Łodzińską z Białegostoku.
Start lubelskich zawodników w III Mistrzostwach Świata w Koluchstylu możliwy był dzięki wsparciu Zarządu Województwa Lubelskiego, Mariusza Wlaszczyka (domlublin) oraz sklepu InForm. BAS