Budowlani w elicie!

Rugbiści Budowlanych Lublin po dwuletniej przerwie znowu zagrają w gronie najlepszych zespołów w kraju. Nasz zespół, który przed miesiącem przegrał nieznacznie finałową rywalizację w I lidze o awans do ekstraklasy z Juvenią Kraków, zagra jednak w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo nie zgłosiła się do niej Skra Warszawa.Do ubiegłego wtorku zespoły miały czas na potwierdzenie udziału w rozgrywkach. Skra Warszawa ze względów finansowo-organizacyjnych wybrała jednak występy nie w ekstralidze, ale tylko w I lidze. W tej sytuacji Polski Związek Rugby zaproponował grę w najwyższej klasie rozgrywkowej Budowlanym, którzy zajęli na finiszu minionego I-ligowego sezonu drugie miejsce.
– Skorzystaliśmy z okazji i zgłosiliśmy nasz klub do ekstraligi – potwierdza Jacek Zalejarz, prezes Budowlanych.
Rozgrywki ekstraligi, w których występować będzie osiem zespołów, rozpoczną się 10 września i zakończą w… listopadzie. To skutek zaplanowanej reformy (piszemy obszernie o niej poniżej).
Dzisiaj być może poznamy nazwisko trenera, który prowadzi lubelski zespół w skróconym sezonie 2016.
MAG

Zarząd Polskiego Związku Rugby zdecydował, że rozgrywki w Polsce przejdą rewolucję związaną ze zmianą systemu z jesień-wiosna, na wiosna-jesień! Spośród kilku propozycji zarząd przyjął wersję, która mówi, że tej jesieni zmagania 15-osobowych klubów odbędą się na trzech poziomach, odpowiadających ekstralidze, I i II lidze.

Skrócony sezon męskich rozgrywek w rugby 15-osobowym rozpocznie się 10 września. Zakończy się w listopadzie. Zwycięzcy ekstraligi otrzymają puchary i medale, ale nie będzie przyznawany tytuł mistrza Polski.
Wiadomo też, kiedy jesienią zagra swój mecz reprezentacja Polski – 24 września. Zmierzymy się u siebie z Ukrainą. Wszystkie pozostałe mecze nowej formuły rozgrywek europejskich, które mają też nową nazwę – Rugby Europe Trophy, rozegramy w przyszłym roku – 18 lutego na wyjeździe z Portugalią, 18 marca na wyjeździe z Mołdawią, 8 kwietnia u siebie z Holandią i 24 kwietnia, także u siebie ze Szwajcarią. Nowa formuła rozgrywek europejskich nie przewiduje rewanżów. Jesienią zacznie się już kolejna edycja.