Rezydencje z widokiem na Stare Miasto

Po zakończeniu przebudowy tak będą wyglądały Apartamenty Staromiejskie

Rozpoczęła się przebudowa dawnego budynku Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Karmelickiej 7 w Lublinie. Gmach, w którym przez ponad 40-lat urzędowali stomatolodzy, zmieni się w ekskluzywny apartamentowiec. Prace budowlane mają potrwać do końca przyszłego roku. Sprzedaż apartamentów ruszy niebawem, a za metr, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, będzie trzeba zapłacić co najmniej 11 tys. zł.

Przebudowa powstałego w 1976 r. budynku Instytutu Stomatologii, a następnie Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego, to pierwszy etap inwestycji, jaką w ścisłym centrum Lublina realizuje spółka Helvetia, której udziałowcami są lublinianie: Robert Siejka, Piotr Kowalczyk i Wojciech Lutek.

Helvetia w kwietniu ubiegłego roku za ponad 15 milionów kupiła od Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nieruchomości przy ul. Karmelickiej 7. Na nieco ponad półhektarowej działce powstaną Apartamenty Staromiejskie – gmach mieszczącego się do niedawna w tym miejscu Stomatologicznego Centrum Klinicznego UM z przybudówką (została już rozebrana) zostanie przebudowany i zrewitalizowany, tuż obok wybudowane zostaną także dwa kolejne budynki w standardzie, jaki trudno sobie w Lublinie wyobrazić. – Biorąc pod uwagę świetną lokalizację w centrum Lublina, bliskość Starego Miasta i deptaka, „Apartamenty Staromiejskie” to unikatowa propozycja na rynku mieszkaniowym w Lublinie. To będą najbardziej ekskluzywne apartamenty w całym regionie, spełnienie marzeń ludzi, którzy chcą mieszkać blisko historycznej części miasta. Teraz dostaną taką możliwość – mówi Ewelina Pilaszewska, dyrektor ds. sprzedaży w spółce Helvetia, która odpowiada za inwestycję.

Przy Karmelickiej praca już wre. Budynek byłego Stomatologicznego Centrum Klinicznego UM do końca przyszłego roku ma zmienić się w ekskluzywny apartamentowiec. Na pięciu piętrach zaplanowano 54 apartamenty, 1, 2 i 3-pokojowe o powierzchni od 26 mkw. Mieszkania będą mieć ustawny rozkład, duże balkony i okna od podłogi do sufitu, co pozwoli jeszcze lepiej podziwiać piękną panoramę Starego Miasta.

– O czym warto wspomnieć, na dachu budynku znajdować się będą cztery prywatne tarasy, każdy o powierzchni około 80 metrów kwadratowych – zdradza dyr. Pilaszewska.

Już widać spore zainteresowanie inwestycją. – Mamy bardzo dużo zapytań, mimo że przedsprzedaż ruszy dopiero w tym miesiącu, a zawieranie umów rezerwacyjnych planujemy już w drugiej połowie lipca! – mówi przedstawicielka Helvetii.

Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku w budynku będą znajdować się głównie apartamenty do około 30 metrów kwadratowych. To metraż bardzo pożądany przez inwestorów, którzy poszukują niedużych lokali z przeznaczeniem na wynajem długo lub krótkoterminowy. – Nie boimy się braku popytu za nasze apartamenty, ponieważ należą one do segmentu premium i stanowią najbardziej prestiżową inwestycję deweloperską w Lublinie. A inwestowanie w takie nieruchomości stanowi najbezpieczniejszą lokatę kapitału w dzisiejszych czasach. Galopująca inflacja sprawia, że inwestorzy chcą jak najlepiej zadbać o swoje pieniądze – podkreśla dyr. Pilaszewska.

Spółka nie zdradza jeszcze, jak będą się kształtowały ceny apartamentów. Według naszych informacji, za 1 mkw. trzeba będzie zapłaci co najmniej 11 tys. zł. B

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here