Rodzice pomogą wybrać dyrektora

Anna Kuryluk czy Dariusz Olszak? Kto z tej dwójki od 1 września br. zostanie dyrektorem Szkoły Podstawowej w Czułczycach, którą będzie prowadzić stowarzyszenie „Edukator” z Łomży? W podjęciu decyzji władzom stowarzyszenia mają pomóc rodzice, którzy wypełnią specjalnie przygotowane dla nich ankiety.

Informacja o tym, że w Szkole Podstawowej w Czułczycach odbędą się konsultacje społeczne dotyczące obsady stanowiska dyrektora placówki od 1 września br., ukazała się na stronie internetowej gminy Sawin i wywołała od razu zdziwienie.

– Przecież od nowego roku szkolnego gmina Sawin nie będzie już organem prowadzącym szkołę w Czułczycach, więc dlaczego angażuje się w wybór dyrektora placówki? – zastanawia się nasz czytelnik, który zwrócił uwagę na ogłoszenie zamieszczone na gminnej stronie internetowej. – To sprawa stowarzyszenia „Edukator”, a nie wójta gminy.

Dariusz Ćwir zapewnia, że gmina nie zamierza wtrącać nosa w nie swoje już sprawy. Przypomnijmy, ze względów oszczędnościowych radni zdecydowali, że trzy szkoły z terenu gminy: w Czułczycach, Bukowie Wielkiej i Wólce Petryłowskiej od nowego roku szkolnego będą prowadzone przez stowarzyszenie „Edukator” z Łomży.

– Stowarzyszenie poprosiło nas, abyśmy podali komunikat o organizowanych konsultacjach społecznych. Rodzice mają spotkać się i wypełnić ankietę, która ma pomóc władzom stowarzyszenia w podjęciu decyzji związanej z obsadą stanowiska dyrektora szkoły – tłumaczy D. Ćwir. – Nie zamierzamy stowarzyszeniu narzucać swojej woli.

„Edukator” bierze pod uwagę dwie kandydatury: Anny Kuryluk – obecnej dyrektor SP w Czułczycach i Dariusza Olszaka – byłego dyrektora nieistniejącego już Gimnazjum Publicznego w Sielcu. Olszak przez wiele lat należał do PSL, ale przed ostatnimi wyborami samorządowymi oddał partyjną legitymację. Coraz bliżej mu natomiast do Zjednoczonej Prawicy. Faworytką wydaje się być Kuryluk, która z placówką w Czułczycach jest związana od wielu lat. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here