Rosną bandyci

13- i 14-latek dokonali zuchwałego napadu na sprzedawczynię w kiosku, w centrum Lublina i zrabowali blisko 2000 zł. Obaj byli poszukiwani po ucieczce z poprawczaka. W ciągu ostatnich dni dopuścili się innych przestępstw na terenie miasta.


– W miniony poniedziałek, po południu policjanci z Lublina zostali powiadomieni o rozboju, jaki miał miejsce w centrum miasta. Z przekazanych informacji wynikało, iż do kiosku przyszło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich przez okienko próbował kupić papierosy. Drugi w tym czasie wszedł do środka i odpychając oraz zastraszając, obezwładnił ekspedientkę. Następnie dokonali kradzieży utargu. Ich łupem padło blisko 2000 złotych – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali podejrzanych. Dwaj nastolatkowie w wieku 13 i 14 lat okazali się być poszukiwani z powodu ucieczki z ośrodka wychowawczego.

Policjanci oprócz rozboju udowodnili nieletnim dokonanie innych kradzieży, w tym zuchwałego wyrwania torebki na ulicy. Łącznie starszy z nich będzie odpowiadał za 5 czynów, natomiast młodszy za 3. Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here