Rośnie trawa, rosną emocje

Wiele sygnałów od naszych Czytelników dotyczy koszenia trawy w mieście. Wzbudza ono sporo emocji: jedni ponaglają, że pilnie trzeba wykosić w ich okolicy, inni wskazują na już wykoszone miejsca, które nie zostały uprzątnięte.

Pada deszcz, trawa rośnie, a chełmianie zwracają uwagę, ile i gdzie w mieście jest miejsc, które należy wykosić.

– Ronda są wykoszone, ale zarośniętych i niechlujnie wyglądających miejsc jest wiele: wzdłuż ulicy Wojsławickiej, wzdłuż Alei I AWP, przy ścieżkach rowerowych – wylicza jedna z chełmianek. Inny mieszkaniec Chełma pokazuje zdjęcia obsypanego trawą chodnika wzdłuż Al. 3 Maja, nieuprzątniętego po koszeniu.

W ratuszu, już wcześniej informowali, że w pierwszej kolejności będzie koszona trawa na obrzeżach rond, na których jest urządzona zieleń, aby poprawić ich estetykę, a także w okolicach skrzyżowań – z uwagi na ewentualne pogorszenie widoczności w ruchu drogowym. Zapowiadano też, że koszenia będą uzależnione od intensywności i częstotliwości opadów deszczu. Opadów jest dużo, więc kosić trzeba.

– Przy ulicy Wojsławickiej trawa została wykoszona dzisiaj, natomiast przy Armii Wojska Polskiego zostanie wykoszona w przyszłym tygodniu – informowało w piątek Biuro Prasowe UM Chełm. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here